Skoczny przegląd #35 – piękny występ Polaków, Niemcy uhonorowani

Skoczny przegląd

Klingenthal był dość przyjazny dla skoczków narciarskich. Wiatr nie grał już głównej roli, choć dawał o sobie znać. Wspaniale zaprezentowali się polscy skoczkowie, którzy wygrali konkurs drużynowy. Na podium, po raz pierwszy indywidualnie, znalazł się Marius Lindvik. Groźny upadek zaliczył Thomas Aasen Markeng. Niemieccy skoczkowie po zakończonych zawodach w Klingenthal, polecieli prosto na rozdanie nagród dla najlepszych sportowców 2019 roku. Kto odebrał z nimi statuetkę? Już teraz sprawdźcie “Skoczny przegląd”, czyli najciekawsze podsumowanie minionego tygodnia w świecie skoków narciarskich. 

Polscy skoczkowie mieli prawo do ogromnej radości. Wygrali drugi konkurs drużynowy w tym sezonie, który tym razem przeprowadzono w Klingenthal. W Zakopanem triumfowali Austriacy, którzy w Niemczech zajęli drugie miejsce. Na trzecim stopniu podium znaleźli się Japończycy.

Kolejny przystanek w Pucharze Świata to dla Piotra Żyły okazja na prezentację nowych skarpetek. Tym razem w rockowym stylu.

Stefan Kraft wygrał kwalifikacje, ale na podium w niedzielę zabrakło dla niego miejsca. Koszulkę lidera musiał też oddać Daniel Andre Tande. Żółty plastron prezentuje teraz z dumą Ryoyu Kobayashi. Czy to jego wielki powrót? Niedługo Turniej Czterech Skoczni, na którym Japończyk może po raz kolejny zamieszać.

Pierwszego podium w karierze doczekał się 21-letni Marius Lindvik. Tego dnia prezentował się świetnie. Otrzymywał wysokie noty za styl.

Trener Alexander Stoeckl przeżył w niedzielę emocjonalny rollercoaster. Cała drużyna cieszyła się ze świetnego występu Mariusa, choć myślami byli z innym zawodnikiem. Thomas Aasen Markeng w pierwszej serii doznał poważnego upadku tuż po wylądowaniu. Po dwóch dniach zespół ogłosił diagnozę – zerwane więzadła krzyżowe i uszkodzona łąkotka. Thomas nie będzie występował przez najbliższy rok. Mistrzowi Świata Juniorów życzymy dużo cierpliwości i dużo zdrowia!

Zobacz również: Pech nie opuszcza Norwegów. Markeng będzie pauzował nawet rok

W tej sytuacji w Engelbergu zaprezentuje się Sondre Ringen, który wystąpi także podczas 68. Turnieju Czterech Skoczni. 

Robin Pedersen również nie wystąpi w Engelbergu. Postanowił trenować indywidualnie, aby lepiej zaprezentować się podczas Turnieju Czterech Skoczni. Zamiast niego do Szwajcarii poleciał Anders Haare – nowa postać w świecie skoków narciarskich. Ciekawi jesteśmy jego występów.

Reprezentacja niemieckich skoczków narciarskich, w składzie Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Richard Freitag oraz Karl Geiger, odebrała w miniony weekend nagrodę dla najlepszej drużyny w Niemczech w 2019 roku. Statuetkę odebrali wspólnie z byłym trenerem Wernerem Schusterem. 

– Jestem dumny, że jestem częścią tego zespołu! Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy sprawili, że było to możliwe – napisał na Instagramie Karl Geiger.

Jestem naprawdę wdzięczny za dwie nagrody i cieszę się, że mogę być częścią tego zespołu – skomentował Mistrz Świata z Seefeld, Markus Eisenbichler, który dodatkowo zajął miejsce trzecie w indywidualnym rankingu najlepszych niemieckich sportowców.

Skoczkowie są już w Engelbergu, gdzie jutro odbędą się: trening, kwalifikacje i konkurs indywidualny. Dzisiejszy dzień został zdominowany przez silny wiatr. 

Śledźcie uważnie, niedługo kolejny Skoczny przegląd! 

fot. Instagram, Markus Eisenbichler