Skoczny przegląd #37 – Geiger w żółtej koszulce, Kubacki bliżej czołówki

Skoczny przegląd

Po wspaniałym dla polskiej reprezentacji Turnieju Czterech Skoczni, zawodnicy rywalizowali we włoskim Predazzo. Na podium oglądaliśmy Niemca, Austriaka i Polaka. Co w tym czasie robił Markus Eisenbichler? Jak swoje 4. miejsce w konkursie skomentował Kamil Stoch? Kto opublikował na Instagramie niecodzienne zdjęcie? Jak przebiega rehabilitacja Thomasa Aasena Markenga? Sprawdźcie najnowszy “Skoczny przegląd”, czyli cotygodniowe podsumowanie najciekawszych wydarzeń ze świata skoków narciarskich.

Nowy lider, prawie nowy rekord

Karl Geiger dominował we włoskim Predazzo i wygrał dwa konkursy, które zostały wyjątkowo przeprowadzone na normalnym obiekcie (K95 – HS104). Oficjalnym rekordzistą nadal jest Adam Małysz, który w 2003 roku podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym wylądował na 107. metrze. 

Ustanowić nowy rekord skoczni normalnej próbowało wielu, ale podczas zawodów minionego weekendu najbliżej byli Constantin Schmid oraz Karl Geiger. Reprezentanci Niemiec skoczyli na 107. metr. 

– Moje marzenie się spełniło. Pierwszy raz w żółtej koszulce lidera! – cieszył się Karl Geiger.

– Najlepszy wynik w  mojej karierze, 5. miejsce, oraz wspaniały wynik naszej drużyny – gratuluję pierwszego miejsca Karl – skomentował na Instagramie Constantin Schmid.

Na drugim i trzecim miejscu podium dwa razy stanęli odpowiednio Stefan Kraft oraz Dawid Kubacki. Polak wyrównał rekord Adama Małysza i Kamila Stocha – po raz szósty z rzędu znalazł się w TOP 3.

We Włoszech świetnie zaprezentowali się również Piotr Żyła i Kamil Stoch. To była petarda! W niedzielnym konkursie koledzy z drużyny wspólnie dzielili 4. pozycję. Po takich wynikach tym bardziej nie możemy się doczekać zawodów w Titisee-Neustadt.

Kamil Stoch najpierw się czaił…

Później cieszył się z wyników i zdecydowanie zasłużył na “grill and chill”. Pozytywnie nastawienie Orła z Zębu zdecydowanie pomoże w nadchodzących konkursach.

Nasza drużyna jak zwykle może liczyć na wsparcie całej drużyny oraz polskich kibiców. W Predazzo skoczkowie mogli poczuć się jak w domu.

Stefan Hula nie skoczył najdalej, ale humor poprawił mu austriacki fotograf, który wykonał nietypowe zdjęcie naszego zawodnika w locie. Żona skoczka śmieje się, że Stefan chyba chciał pomachać do obiektywu 😉

Zobacz więcej: Weekend na skoczni #44 – “Normalne” Predazzo

Jak na skoczni poradzili sobie inni? Marius Lindvik w sobotę został ponownie zdyskwalifikowany, za to w niedzielę pokazał, że nadal jest w formie – zajął 7. pozycję.

Maciej Kot dziękuje kibicom za nieustające wsparcie i obiecuje walkę o lepsze skoki.

Cene Prevc wrócił do Pucharu Świata i dwa razy znalazł się w TOP 20 zawodów w Predazzo.

Killian Peier w obecnym sezonie po raz pierwszy w karierze stanął na podium Pucharu Świata. W Niżnym Tagile zajął 2. miejsce. Od tamtego momentu, w żadnym konkursie nie znalazł się w TOP 10. – Wkrótce znajdę odpowiednią chemię. Potrzebna jest również cierpliwość – komentuje sytuację Szwajcar.

Markus Eisenbichler nie wystąpił we Włoszech. Niemiecki skoczek nabawił się kontuzji… nadgarstka. Zawodnik poślizgnął się na parkingu. – Dobra wiadomość – mój nadgarstek nie wymaga operacji i można go leczyć zachowawczo. Prawdopodobnie wystąpię w Zakopanem. Oczekiwania są ogromne. Niestety, ominą mnie zawody w Titisee-Neustadt, ale życzę naszemu zespołowi wielu sukcesów – napisał na Instagramie niemiecki skoczek.

Markus na pewno może liczyć na wsparcie swoich najbliższych.

Thomas Aasen Markeng podczas konkursu w Klingenthal niebezpiecznie upadł po lądowaniu. Badania wykazały, że uszkodził więzadła krzyżowe oraz łąkotkę. 19-latek chce jak najszybciej wrócić do Pucharu Świata i już 4 tygodnie po operacji regularnie przychodzi na siłownię. Na ten moment najbezpieczniejsza jest jazda na rowerze stacjonarnym.

Komu w drogę, temu czas. Dawid Kubacki i Kamil Stoch wspólnie udali się w podróż na lotnisko. W Niemczech wezmą udział w kolejnym turnieju.

Zobacz również: Jak będzie wyglądał turniej Titisee-Neustadt Five? [PROGRAM ZAWODÓW]

Śledźcie uważnie, niedługo kolejny “Skoczny przegląd”!

fot. Instagram, Dawid Kubacki