Skoczny przegląd #38 – Złoty Orzeł, Złoty Bażant i Morgenstern na skoczni

Powracamy z cyklem skoczny przegląd, w którym znajdziecie najciekawsze informacje ze świata i życia skoczków narciarskich. Jak Kamil Stoch celebrował swojego trzeciego Złotego Orła? Kto wygrał rywalizację o Złotego Bażanta? Kto odwiedził kolegów na skoczni w Titisee-Neustadt? Zobaczcie, co działo się w ubiegłym tygodniu!

Święto Trzech Króli tradycyjnie już upłynęło pod znakiem finału Turnieju Czterech Skoczni. Czwarty raz w przeciągu minionych pięciu lat zwycięzcą tej prestiżowej imprezy został reprezentant Polski. 6 stycznia 2021 roku po raz trzeci w karierze Złotego Orła odebrał Kamil Stoch, a nagrodę na skocznię autem marki Audi osobiście wwiózł… Thomas Morgenstern. Jak Kamil skomentował swój sukces? Otóż jak zawsze w swoim stylu! Oczywiście nie zabrakło podziękowań. Zobaczcie sami, co nasz mistrz napisał na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

Drugie miejsce w Turnieju przypadło Karlowi Geigerowi. Niemiec na swoim instagramowym profilu nie krył zadowolenia z wyniku i pogratulował Polakom świetnej dyspozycji. – Udane zakończenie niezwykłego Turnieju. Do zobaczenia za rok! – napisał podopieczny Stefana Horngachera.

Po konkursie w Bischofshofen w swoich socialach aktywny był też Dawid Kubacki. Na swoim Instagramie podzielił się zdjęciem, na którym wraz z Kamilem Stochem prezentują trofea za turniejowe podium. Podpisał je krótko: Dwie uśmiechnięte twarze.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

Podczas Turnieju Czterech Skoczni głośno było, nie tylko ze względów sportowych, o Halvorze Egnerze Granerudzie. Po dwóch pierwszych konkursach Norweg był liderem, jednak ostatecznie turniej skończył na pechowym, czwartym miejscu. Do trzeciego Dawida Kubackiego lider PŚ stracił 0,4 punktu. -Niektóre dobre, niektóre złe dni i dziesięć dni nauki. Turniej Czterech Skoczni był fajny. Gratulacje dla Kamila Stocha – napisał na swoim Facebooku Norweg.

Stoch z Kubackim walczyli o Złotego Orła, a Andrzej Stękała z Piotrem Żyłą bili się między sobą o Złotego Bażanta 😉.  W pojedynku minimalnie lepszy okazał się Piotrek Żyła, który oczywiście pochwalił się sukcesem w internecie!

A co słychać u Thomasa Morgensterna? Oprócz wjazdu samochodem na zeskok podczas dekoracji Austriak pochwalił się też nagraniem skoku ze swojej domowej, własnoręcznie wybudowanej skoczni. Całość okrasił komentarzem pod postem: Jestem gotowy na finał. Niewątpliwie Austriak popisał się kreatywnością i poczuciem humoru 😊.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Thomas Morgenstern (@thomasmorgenstern)

Po Turnieju skoczkowie nie mieli zbyt wiele czasu na wytchnienie. Od piątku rywalizowali w ramach PŚ w Titisee-Neustadt. Podczas weekendu w Badeni-Witemberdze na podium po długim czasie powrócili Stefan Kraft i Daniel Andre-Tande. Austriak napisał, że jest bardzo zadowolony z trzeciego miejsca i powrotu na podium. Z kolei Tande nie krył, że wynik był odrobinę nieoczekiwany.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Daniel-André Tande (@daniel_a24)

W sobotę 39. wygraną w karierze odniósł Kamil Stoch, który tym samym zrównał się liczbą zwycięstw z Adamem Małyszem. -Kamil Stoch staje po raz 39 na pierwszym miejscu. GRATULACJE! – napisał Orzeł z Wisły na swoim profilu.

Dobry weekend także za Jakubem Wolnym, który powrócił do rywalizacji w Pucharze Świata. W miniony weekend Kuba zajął dziewiąte i jedenaste miejsce, co potwierdziło, że jego forma zwyżkuje. Punktował też Paweł Wąsek.

Podczas gdy najlepsi skoczkowie walczyli w Titisee-Neustadt, czas na odpoczynek poświęcił Andreas Wellinger. Niemiec spacerował po malowniczej, pokrytej śniegiem okolicy. Z kolei pod skocznią w Badenii swoich kolegów dopingował dzielnie walczący o powrót na rozbieg Stephan Leyhe.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Stephan Leyhe (@stephan.leyhe)

W poniedziałek skoczkowie po blisko dwutygodniowej nieobecności wrócili na chwilę do domów. Dla Klemensa Murańki i Dawida Kubackiego była to okazja do pierwszego spotkania ze swoimi nowo narodzonymi pociechami. Przypomnijmy, że podczas Turnieju Czterech Skoczni na świat przyszła córka Dawida – Zuzanna oraz syn Klemensa – Jan. Murańka pochwalił się synem na swoim profilu na Instagramie, z kolei o pierwszym spotkaniu Kubackiego z córką poinformowała żona Dawida w swojej InstaStories.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)


O powrót na skocznię dzielnie walczy Killian Peier, który w ostatnich dniach podzielił się z fanami informacją o postępach w rehabilitacji. Natomiast w najbliższy weekend do Pucharu Świata wróci inny z rekonwalescentów – Thomas Aasen Markeng. Norweg po ponad rocznej przerwie znów zazna smaku rywalizacji w najwyższej lidze skoków narciarskich.

Kolejnym przystankiem w Pucharze Świata będzie Wielka Krokiew. W Zakopanem zaplanowano rozegranie konkurs drużynowego oraz indywidualnego (16-17 stycznia).

A my zapraszamy za tydzień na kolejny Skoczny Przegląd!

Fot. Instagram, Piotr Żyła