Skoczny przegląd #39: Kubacki “Królem Nart”, Stękała na piątkę, Ammann znów pisze historię

Dawid Kubacki

Za nami kolejny weekend rywalizacji w Pucharze Świata – najlepsi zawodnicy globu skakali na Wielkiej Krokwi. Kto wyjeżdżał z Zakopanego zadowolony ze swoich wyników? Jak swoje 34.urodziny celebrował Piotrek Żyła? Czego dokonał Simon Amman, a kto wystąpi w zawodach FIS Cupu w Szczyrku? Zapraszamy Was na kolejny skoczny przegląd!

Niewątpliwie miniony weekend był pełen emocji dla Andrzeja Stękały. 25-latek od piątku skakał świetnie i wiele wskazywało na to, że powalczy o podium w konkursie indywidualnym. Ostatecznie Andrzej był piąty, jednak cały weekend jak najbardziej chyba spisał po stronie plusów. Na swoim Instagramie podziękował kibicom za wsparcie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Andrzej Stękała (@andrzejstekala)

Nieco mniej szczęścia w Zakopanem miał Piotr Żyła, który w weekend obchodził swoje 34. urodziny. Wiślanin podczas piątkowych kwalifikacji został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon i niedzielne zawody oglądał w telewizji. A towarzyszyły mu w tym słynne już bażanty…

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

Podczas zakopiańskiego weekendu wyróżniony został Dawid Kubacki, który otrzymał tytuł „Króla Nart” przyznawany co roku przez Forum Nordicum. Polak został wybrany w głosowaniu dziennikarzy na narciarza 2020 roku i po piątkowych kwalifikacjach odebrał z rąk  Sandro Pertile oraz przedstawicieli Forum Nordicum statuetkę za wygrany plebiscyt.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

W sobotniej drużynówce najlepsi okazali się Austriacy, którzy wyprzedzili minimalnie Polaków. Pod nieobecność Stefana Krafta najsilniejszym ogniwem w ekipie Andreasa Widhölzla okazał się Daniel Huber, który po konkursie podzielił się przemyśleniami na swoich mediach społecznościowych. – Kto by się tego spodziewał? Przy wystarczającej cierpliwości, szczęście w pewnym momencie wraca. – napisał Huber.

Inny z Austriaków Michael Hayboeck również dziękował swoim kolegom za super wynik. Kilka dni wcześniej Hayboeck pochwalił się też zdjęciem z odpoczynku przed zawodami, podczas którego lepił bałwana 🙂

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez hayböckmichael (@hayboeckmichael)

Z weekendu pod Giewontem zadowolony był też Yukiya Sato. Rekordzista Wielkiej Krokwi swoje występy w Polsce podsumował bardzo krótko: – Dziękuję – napisał na swoim Instagramie Japończyk.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez YUKIYASATO/佐藤幸椰 (@yukiyasato)

W Zakopanem swój mały sukces świętował też Alex Insam. Włoch po raz pierwszy od grudnia 2018 roku zdobył punkty w Pucharze Świata. 23-latek nie krył satysfakcji.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez A L E X (@alexinsam)

Nie samymi skokami żyje Marius Lindvik. Niedzielny zwycięzca na swoim Instagramie zaprezentował nową, autorską kolekcję bluz, które już można nabyć w sklepie internetowym. Jak widać Marius nie próżnuje także poza rozbiegiem!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Marius Lindvik (@mariuslindvik)

Kiedy Puchar Świata stacjonował nad Wisłą, skokowe zaplecze rywalizowało w Pucharze Kontynentalnym. W sobotę na Bergisel rozegrano dwa konkursy. W pierwszym triumfował Aleksander Zniszczoł, który dzięki temu wywalczył dla Polski dodatkowe miejsce w PŚ na kolejny period. Drugi konkurs padł łupem …Simona Ammmanna. Dla Szwajcara było to pierwsze zwycięstwo w karierze w Pucharze Kontynentalnym. Ponadto zapisał się w historii skoków jako najstarszy zwycięzca zawodów w drugiej lidze. Podczas weekendu w Tyrolu czterokrotnego Mistrza Olimpijskiego humor nie opuszczał!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Simon Ammann (@windrider1981)

Jak już mowa o Szwajcarach to warto zwrócić uwagę na Killiana Peiera. Mimo że wciąż leczy kontuzję, Killian nie zapomina o skokach i podzielił się ostatnio bardzo fajnym filmikiem na swoich socialach 😉

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Killian Peier (@killianpeier)

A co słychać u Mistrza Olimpijskiego Andreasa Wellingera? Niemiec w najbliższych dniach wystartuje w zawodach FIS Cupu w Szczyrku. Ponadto na liście startowej znaleźli się także inni podopieczni trenera Horngachera – David Siegel oraz Richard Freitag. Niemcy korzystają więc z każdej okazji do startów i powrotu do wysokiej formy!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Andreas Wellinger (@andreaswellinger)

W FIS Cupie wystąpią także inni zawodnicy znani z występów w Pucharze Świata! Na liście startowej widnieją nazwiska Clemensa Aignera, Stefana Hubera czy też Witalija Kaliniczenko.

W ostatnich dniach znów powiększyła się rodzina skoków narciarskich na świecie. Rosyjski skoczek Władysław Bojarincew został ojcem i pochwalił się radosną nowiną na swoim profilu na Instagramie!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Vladislav Boyarintsev (@bayara_94)

W najbliższy weekend rywalizacja Pucharu Świata przeniesie się do fińskiego Lahti, a już za tydzień kolejny Skoczny Przegląd! Zapraszamy!

Fot. Tomasz Markowski