Skoczny przegląd #40: Granerud wraca na szczyt, Willingen szczęśliwe dla biało-czerwonych, Twardosz z pierwszymi punktami!

Za nami kolejny intensywny weekend w świecie skoków narciarskich. Oprócz turnieju Willingen Six z udziałem mężczyzn, w Pucharze Świata rywalizowały też Panie. Co powiedział Halvor Egner Granerud po powrocie na zwycięską ścieżkę? Jak punkty świętowała Anna Twardosz? Kto pochwalił się budową domu? Zapraszamy na kolejny skoczny przegląd!

W sobotnim konkursie indywidualnym w Willingen rywalizację na podium zakończył Kamil Stoch. Dla Polaka był to powrót na pudło po 3 tygodniach. Dla Kamila był to też siódmy konkurs w karierze na Mühlenkopfschanze, który zakończył w najlepszej trójce! Nasz Mistrz jak zawsze po konkursie wrzucił na swojego Instagrama zdjęcie z nagrodą!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

Dzień później z podium w Willingen cieszył się Piotr Żyła, który zajął w niedzielę drugie miejsce. Po powrocie z Niemiec Piotrek wolne chwile spędził odwiedzając budowę domu w Ustroniu, czym również pochwalił się na swoim Instagramie!

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

Na Mühlenkopfschanze życiowy wynik osiągnął Klemens Murańka. Czwartą pozycję w konkursie indywidualnym w swoich mediach zawodnik skomentował krótko, ale bardzo wymownie: Tak!!!!!!!!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Klimek Murańka (@klems221.5)

W Niemczech na zwycięską ścieżkę powrócił też Halvor Egner Granerud, który nie dał szans swoim rywalom w obu konkursach indywidualnych. Norweg umocnił się też na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a po weekendzie w Willingen nie ukrywał zadowolenia z wyników.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Halvor Egner Granerud (@halvorgranerud)

Po zmaganiach w Willingen Norwegowie zostali w Niemczech i wtorek spędzali w hotelu. Granerud postanowił wykorzystać ten dzień i zabawić się w influencera. Skoczek relacjonował swój dzień na Instastories, dzięki czemu kibice mogli zobaczyć, jak relaksuje się lider PŚ!

Na własnej ziemi bardzo dobrze prezentował się Markus Eisenbichler, który jednak nie ukrywał, że miał sporo szczęścia podczas rywalizacji. Niemiec na swoim profilu napisał, że mimo silnej konkurencji, jest bardzo zadowolony z wyniku!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Markus Eisenbichler (@markuseisenbichler)

Udane zawody także za Simonem Ammanem. Szwajcar w niedzielę był dziewiąty, a kilka godzin później pochwalił się na swoim Instagramie powołaniem na MŚ! Ammann zdjęcie z maskotką Mistrzostw Świata podpisał krótko: Wreszcie dokonano selekcji na MŚ w Oberstdorfie!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Simon Ammann (@windrider1981)

Uśmiech z twarzy nie schodził także Keichiemu Sato, który zajął 16 i 13 pozycję w Willingen. Japończyk pochwalił się na swoich social mediach zadowoleniem, której jednak z powodu koronawirusa musiał ukrywać pod maską: Uśmiech pod maską! – napisał zawodnik!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Keiichi Sato (@ke1sat0)

Ostatnie dni były nieco mniej spokojne w karierze Jewgienija Klimova, który został odsunięty przez krajową federację z rywalizacji w Pucharze Świata. Szefowie federacji oddelegowali zawodnika do Pucharu Rosji oraz Pucharu Kontynentalnego, a rzekomą przyczyną takiej decyzji było opuszczenie przez Klimova zgrupowania. Rosjanin dodał na swojego Instagrama zdjęcie z zawodów w Pucharze Rosji i mimo wykluczenia z PŚ, ciągle z radością podchodzi do skakania!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Evgeniy Klimov (@evgenyklimov_)

W ubiegły weekend w Pucharze Świata rywalizowały również Panie. W Titisee-Neustadt odbyły się kolejne konkusry indywidualne, w których znów na plus zaprezentowały się Polki. Titisee-Neustadt okazało się wyjątkowe szczególnie dla Anny Twardosz, która pierwszy raz w życiu zdobyła punkty. A swój sukces Ania skromnie skomentowała na swoim profilu: Ciężka praca popłaca!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Ania Twardosz (@hanka1204)

Zadowolona była też Nicole Konderla, która napisała na swoim profilu krótko: To był całkiem fajny weekend!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez KONDERLA Nicole (@konderlanicole)

Za tydzień skoczkowie rywalizować będą w Klingenthal, a kobiecy Puchar Świata przeniesie się do austriackiego Hinzenebach! A my zapraszamy już na kolejny skoczny przegląd!

Na zdjęciu: Kamil Stoch || Fot. Tomasz Markowski