Skoczny przegląd #5

Halvor Granerud i Killian Peier skaczą na treningach nie tylko daleko, austriacka kadra bierze udział w kolejnej reklamie telewizyjnej a Junshiro Kobayashi ma dla swoich fanów smutne wieści. Przed Wami skoczny przegląd – czyli prezentacja minionego tygodnia skoczków narciarskich. 

Listopad nadchodzi wielki krokami

Do rozpoczęcia nowego sezonu pozostało już niewiele czasu. Zawodnicy szlifują formę nie tylko na obozach treningowych. Wykorzystują każdy moment, aby jeszcze lepiej przygotować się do walki o cenne punkty. Wielu z nich chwali się postępami na Instagramie.

Halvor Egner Granerud Killian Peier tego lata skaczą nie tylko daleko, ale również wysoko! Zobaczcie ich popisowe występy.

Panowie nadal czekają na swoje pierwsze podium w zimowych konkursach Pucharu Świata, za to świetnie idzie im w tegorocznych letnich zawodach. Kilian Peier dwa razy zwyciężył w inauguracji letniego Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju, niedawno zdobył pierwsze miejsce podczas konkursu LPK w Stams. Halvor Granerud zajął trzecie miejsce w trakcie konkursu wyższej rangi – LGP w Wiśle, później świetnie skakał w Courchevel. Wszystko wskazuje na to, że młodzi skoczkowie mają ogromny apetyt na kolejne triumfy.

Na kolejnym obozie przygotowawczym spotkali się reprezentanci Austrii. Pomiędzy treningami udało im się wyjść wspólnie na górską wycieczkę.

Zaraz po powrocie czekały na nich kolejne zawodowe obowiązki, jednak tym razem w cywilnych strojach. W Salzburgu wzięli udział w nagraniach do nowej reklamy telewizyjnej Volskbanku.

Jeszcze tak niedawno skoczkowie reprezentacji Austrii mieli kilka dni wolnego na odpoczynek. Gregor Schlierenzauer wygrzewał się na słonecznej Ibizie, Daniel Huber postanowił pozostać w rodzinnym mieście, gdzie spędzał czas wśród przyjaciół i rodziny.

Bracia Kobayashi również są aktywni w mediach społecznościowych. I jak Ryoyu rozbawił wszystkich swoim zdjęciem inspirowanym najnowszym teledyskiem amerykańskich raperów, tak starszy Junshiro miał dla swoich fanów nieco smutną wiadomość. Jego jedyny puchar za zwycięstwo w inauguracyjnym konkursie PŚ w Wiśle 2017 roku, zbił się podczas trzęsienia ziemi.

Kibice w komentarzach apelują nawet do Adama Małysza, aby PZN sprezentował japońskiemu skoczkowi replikę pucharu.

Co jeszcze słychać u skoczków przed rozpoczęciem sezonu? Śledźcie nas uważnie, niedługo kolejny Skoczny Przegląd!

fot. Instagram, Manuel Fettner