Skoczny przegląd #7

Skoczny przegląd

Austriaccy skoczkowie wzięli udział w pokazie mody, niemiecka kadra świetnie bawiła się na Fuerteventurze, a reprezentacja Polski pozowała do zdjęć z oficjalnym plastronem Mistrzostw Świata 2019 w Seefeld. Przed Wami “Skoczny Przegląd”, czyli prezentacja minionego tygodnia świata skoków narciarskich. 

W pięknych okolicznościach przyrody

Fuerteventura – należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim, nieopodal północno-zachodnich wybrzeży Afryki. Nazwa pochodzi z języka francuskiego i oznacza „mocną przygodę” (fr. forte aventure). Miejsce słynące z pięknych widoków i lazurowej wody, nie od dzisiaj jest jednym z ulubionych miejsc treningów skoczków narciarskich. W 2016 roku przebywała tam kadra Norwegii. Jak wyglądał ich pobyt na Fuerteventurze uwiecznił na filmie Johann Andre Forfang.

Przed rozpoczęciem sezonu zimowego dobrze jest nacieszyć się ostatnimi promieniami słońca. Reprezentacja Niemiec w skokach narciarskich postanowiła właśnie tam spędzić jeden z ostatnich obozów treningowych, przed powrotem do konkursów Pucharu Świata. Na hiszpańskiej wyspie spotkali się w składzie: Andreas Wellinger, Stephan Leyhe, Richard Freitag, Karl Geiger, Pius Paschke i Markus Eisenbichler.

Poza przygotowaniem technicznym niezwykle ważne jest także przygotowanie mentalne. Udział w najważniejszych zawodach w świecie skoków narciarskich wiąże się z dużym obciążeniem psychicznym. Dla każdego sportowca to nie lada wyzwanie. Dlatego oprócz treningów na siłowni i na skoczni, zawodnicy co jakiś czas skupiają się na sobie, zapominając na chwilę o swoim zawodzie.

Tak było i tym razem. Skoczkowie wzięli udział w kursie surfowania, nurkowali, wychodzili na wycieczki górskie, spędzali czas na plaży.

Ze skoczni na wybieg

W Salzburgu po raz czwarty odbył się oficjalny pokaz strojów dla austriackich reprezentantów sportów zimowych. Zarówno panie, jak i panowie zaprezentowali, w czym będą występować podczas nadchodzącego sezonu. Na wybiegu wyglądali i czuli się świetnie. W pokazie mody wzięli udział: Stefan Kraft, Michael Hayböck, Gregor Schlierenzauer i Andreas Kofler.

Skoczny przegląd

fot. Instagram, Olympic Team Austria

Zobaczcie więcej zdjęć z pokazu poniżej:

Mistrzostwa w Seefeld coraz bliżej!

Już 19 lutego 2019 roku, odbędą się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld, w Austrii. Dla wszystkich fanów sportów zimowych jest to długo oczekiwana data. Najważniejsi w tych dniach będą jednak sportowcy, którzy już teraz przygotowują się konkursów indywidualnych i drużynowych.

Polscy skoczkowie obecnie przebywają w Seefeld, gdzie odbywa się ich kolejny obóz treningowy. Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Jakub Wolny zostali sfotografowani, trzymając oficjalny plastron MŚ dla skoczków narciarskich.

Mamy nadzieję, że koszulkę lidera również będziemy mogli zobaczyć u któregoś z naszych reprezentantów podczas Mistrzostw w Seefeld.

Śledźcie uważnie, niedługo kolejny Skoczny Przegląd!

fot. Instagram, Stephan Leyhe