Co robią zawodnicy w wolnym czasie? Czy już rozpoczęli treningi? Przed Wami skoczny przegląd – czyli jak prezentuje się miniony tydzień skoczków narciarskich. 

Gratulerer med dagen!

W Norwegii świętowano dzień niepodległości. 17 maja jest dniem wolnym od pracy i szkoły, w całym kraju mieszkańcy bawią się w gronie najbliższych. Upamiętniając rocznicę podpisania Norweskiej Konstytucji, ludzie ubierają w tym czasie tradycyjne stroje. Zdjęciami z 17 maja podzielili się norwescy skoczkowie, a także ich przyjaciele i rodzina.

Razem na skoczni i poza nią – w Lillehammer spotkało się kilku norweskich reprezentantów, między innymi Robert Johansson, Kenneth Gangnes, Anders Fannemel czy Sigurd Soberg.

Tak w dniu niepodległości prezentowała się Celina Robertsen – partnerka Johanna Andre Forfanga.

Kenneth Gangnes i Marte Buroy – para podzieliła się z fanami wspólnym zdjęciem w tradycyjnych strojach.

Międzynarodowy dzień matki

Choć w Polsce dzień matki obchodzić będziemy dopiero w przyszłym tygodniu, w wielu krajach na świecie celebruje się ten czas 13 maja. Richard Freitag podziękował swojej mamie w szczególny sposób.

Dziękuję Ci za wszystko! Bez Twojej nieskończonej miłości, cierpliwości i wsparcia przez te wszystkie lata, życie mogło potoczyć się zupełnie inaczej! I nigdy nie miałbym tej niesamowitej koszulki power ranger. Jestem taki szczęśliwy, że jesteś moją mamą. Kocham Cię – napisał Richi.

Powrót na skocznię

Zawodnicy poszczególnych reprezentacji rozpoczęli już regularne treningi. Za chwilę czerwiec, a więc do sezonu letniego nie zostało zbyt wiele czasu. Letnie Grand Prix nie ma takiej rangi jak sezon zimowy, ale mimo wszystko wielu zawodników chętnie bierze w nim udział. Traktują te konkursy jako sprawdzian przed listopadem – to wtedy odbędą się zawody inauguracyjne Puchar Świata. Pierwsze sparingi wykonali już m.in. Andreas Wellinger, Stefan Kraft czy reprezentant kadry B Norwegii – Joacim Bjoreng.

 

Go Active Show

Spotkanie z medalistami olimpijskimi nie należy do łatwych. Tym bardziej mile widziane są imprezy takie jak Go Active Show, które odbyło się 19 maja w podwarszawskim Nadarzynie. Targi miały na celu propagowanie aktywnego trybu życia. Jedną z głównych atrakcji tego dnia było spotkanie z Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim. Skoczkowie przeprowadzili dla zebranych pod sceną specjalny trening, odpowiedzieli też na kilka pytań.

Zobacz: Trening z mistrzami. Stoch i Kubacki na Go Active Show.

Klika dni wcześniej Kamil Stoch pojawił się w Toruniu. Wraz z żoną odkrywali uroki miasta Mikołaja Kopernika.

Co jeszcze słychać u skoczków? Śledźcie uważnie, niedługo kolejny #skocznyprzeglad!

fot. Sigurd Nymoen Søberg