Trening za nami. W sobotę będziemy obserwować już czterdzieste pierwsze zawody Mistrzostw Świata. Jaka muzyka towarzyszyła nam dwa lata temu? Przenieśmy się w muzycznym czasie do Falun!

Rok 2015, Szwecja. Rodzimy zespół – Mando Diao zostaje upoważniony do stworzenia piosenki promującej Mistrzostwa Świata. Grupa złożona z pięciu członków pojawiła się m.in. na Gdyńskim Open’erze w 2010 roku. Wokaliści: Gustaf Norén i Björn Dixgård wspominają, że utwór miał dotyczyć wiecznej miłości. Miłości do zimy, natury, ale także drugiego człowieka. Od razu wiedzieli, że chcą ukazać związek uczuć i sportu – to było oczywiste. Przyznają, że to właśnie sport łączy ludzi i zaciera różnice międzyludzkie.

#8 NARCIARSKIEJ PLAYLISTY: Love Last Forever – Mando Diao

Jaka muzyka ugości nas w Finlandii? Podczas Mistrzostw Świata niejednokrotnie usłyszymy… rytmy tanga. Jak się okazuje, jest to taniec narodowy, który dotarł do tego kraju już w pierwszej połowie XX wieku. Co roku, 28 lutego przypada święto Kalevali, czyli fińskiego eposu narodowego. Obchodzi się wówczas dzień kultury. W ramach niego organizowany jest konkurs Tangomarkkinat, z którego wyłania się króla i królową tanga na dany rok.

Jak widać nie tylko Argentyna cierpi na gorączkę tanga. Czy fiński temperament udzieli się również naszym skoczkom? Trzymajmy kciuki!