Słoweńskie media przed PŚ w Wiśle. “Polacy są doskonale przygotowani do sezonu”

Słoweński komentator sportowy – Andrej Stare – ocenił przygotowanie czołowych reprezentacji do nadchodzącego sezonu. Według niego, w najlepszej formie znajduje się Ryoyu Kobayashi oraz reprezentanci Polski.

– Sporo oczekuję od nadchodzącego sezonu – mówił Andrej Stare w rozmowie z portalem delo.si – Lato było dla nas idealne. Timi Zajc, Domen Prevc i Anze Lanisek mogą trafić do światowej czołówki. Nie wiem jeszcze, co pokaże Peter Prevc. Myślę, że po trzech nieudanych sezonach może wrócić na szczyt.

Słoweński komentator ocenił również dyspozycję czołowych reprezentacji. – Doskonale przygotowani są Polacy, podobnie Ryoyu Kobayashi. Nie jestem pewien jak poradzą sobie Austriacy. Na pewno spragnieni zwycięstwa są Norwegowie i Niemcy. Jesteśmy w okresie wymiany pokoleń w skokach narciarskich, skupiamy się na kolejnych igrzyskach olimpijskich. Możemy zobaczyć jakąś niespodziankę. Mam nadzieję, że z obozu słoweńskich skoczków – podsumował Andrej Stare.

Słoweniec odniósł się także do niesamowitej historii Noriakiego Kasai. – To jest fenomen. Mam 48 lat, a wciąż skacze daleko. Pokazał w zeszłym roku pewne słabości, ale to jest zrozumiałe. Kiedyś spytałem go, jak długo zamierza skakać. Stwierdził, że tak długo jak nogi mu na to pozwolą. Wtedy nie wiedział, co mógłby robić poza skocznią. Przecież poświęcił skokom narciarskim całe życie. Startował w 1989 roku, kiedy 3/4 obecnych zawodników nie było na świecie.

Pierwszy weekend ze skokami narciarskimi rozpocznie się od kwalifikacji w Wiśle – 22 listopada. Główna impreza sezonu – Mistrzostwa Świata w Lotach Planica 2020 – odbędzie się w dniach 20-22 marca 2020.