Sprawdzamy sytuację na polskich skoczniach!

polskie skocznie

Sytuacja w Titisee-Neustadt pokazała, że trudno pokonać naturę. Problemy z przygotowaniem obiektu mają również organizatorzy w Engelbergu. Sprawdzamy więc, jak wygląda sytuacja na polskich skoczniach. Czy zawodnicy mogą na nich trenować?

Szczyrk

Najprawdopodobniej od poniedziałku, możliwe, że wcześniej, pierwsze skoki będzie można oddać na obiekcie K-70. Na obiekcie normalnym i średnim trwa naśnieżanie. Zeskok i wybieg są w pełni pokryte białym puchem.

Sytuacja na obiektach w Szczyrku

Zakopane

Skocznia powinna być gotowa na czwartek. Większość Wielkiej Krokwi jest już naśnieżona. W utrzymaniu pokrywy powinna sprzyjać pogoda.

Wisła

Skocznia jest gotowa na przyjęcie zawodników. Śnieg obecny jest na całej długości obiektu. W czwartek pierwsze ekipy przeprowadzą na niej treningi.

Obiekt w Wiśle

Dodatkowy konkurs w Zakopanem?`

PZN oraz Tatrzański Związek Narciarski trzymają rękę na pulsie. Jeśli uda się zorganizować dodatkowy konkurs w Zakopanem, to decyzja o tym musi zapaść do 20 grudnia. W innym wypadku nie uda się spełnić warunków dotyczących organizacji imprez masowych.

W tym roku, natura jest dla obiektów w Polsce wyjątkowo hojna. W górach nie występują takie problemy jak w Titisee-Neustadt, czy w Engelbergu. Pochwalić należy również zarządców obiektów w Polsce. Doskonale radzą sobie z przygotowaniem skoczni, nie tylko dla Biało-Czerwonych, ale i pozostałych ekip.