Stefan Hula: “Nowy trener zawsze wprowadza coś świeżego. Może to przynieść pozytywne efekty”

Stefan Hula

W ostatnich latach, Stefan Hula przygotowywał się do sezonu pod okiem Stefana Horngachera. Jak ocenia współpracę z nowym trenerem – Michalem Doležalem?

28 maja na kompleksie skoczni w Szczyrku odbył się trening otwarty polskich kadr: A, B, młodzieżowej oraz młodzieżowej kadry kobiet. Obecni byli również trenerzy i członkowie sztabów. Największe zainteresowanie, tradycyjnie już, wzbudziła kadra A, w której trenuje m.in. Stefan Hula. 

Jak wygląda plan przygotowawczy do sezonu letniego? Czy kadra zna już miejsca wszystkich zgrupowań?

Tak, mamy wstępny plan na lato. Wiemy jak wszystko będzie wyglądało. Teraz pozostaje tylko trenować i zobaczymy co dalej.

Czy widoczne jest to, że trener Doležal kontynuuje system Stefana Horngachera?

Myślę, że jest bardzo podobnie. Wiadomo, każdy trener ma swoje indywidualne podejście i to bardzo dobrze. Znowu wchodzi coś lekko nowego i może to przynieść pozytywne efekty. Ogólny system jest raczej bardzo podobny.

Może zmieniło się coś we współpracy ze starym-nowym sztabem szkoleniowym?

Wszystko wygląda tak samo, jest jak było. Każdy ma swoją rolę do odegrania i to bardzo dobrze funkcjonuje i mam nadzieję, że tak pozostanie. Myślę, że nasz sztab jest bardzo profesjonalny i nie można mu niczego zarzucić.

Zobacz też: Kamila Karpiel o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu

Jak będą wyglądały najbliższe miesiące? Jesteście już po wakacjach, czy odpoczynek dopiero przed Wami?

Dostaniemy trochę wolnego w sierpniu. Na razie realizujemy plan – mamy obozy, wyjazdy. Później wchodzimy w tryb sezonu letniego, każdy wie jak to wygląda. Dostosowujemy się do tego co jest zaplanowane. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Najbliższy sezon nazywa się “pustym” – brak w nim Zimowych Igrzysk Olimpijskich, czy Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. Czy do takiego okresu trudniej się zmotywować?

To jest tak samo ważny sezon. Puchar Świata jest bardzo ważny, Turniej Czterech Skoczni jest bardzo ważny. Głównej imprezy nie ma, ale to niczego nie zmienia.

Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia!

Stefan Hula i pozostali Biało-Czerwoni rozpoczną sezon w lipcu. Pierwszy konkurs indywidualny LGP 2019 zaplanowano na 21.07.2019. Zawody odbędą się na skoczni w Wiśle.

fot. Stefan Hula || Anna Nagel, www.skijumper.pl