Stefan Hula spotkał się z podopiecznymi Akademii Przyszłości

Stefan Hula, Oslo 2018

Reprezentant Polski w skokach narciarskich, brązowy drużynowy medalista z Pyeongchangu Stefan Hula, spędził czas z wychowankami Akademii Przyszłości – fundacji, która pomaga dzieciom z trudną sytuacją życiową. 

Polscy zawodnicy znani są ze swoich charytatywnych aktywności. Od lat współpracują z różnymi organizacjami działającymi na rzecz potrzebujących rodzin. Są też w stałym kontakcie z placówkami, które pomagają uczniom mającym trudności z nauką. Nie jest to tylko wsparcie materialne. Dla dzieci często ważniejsza jest ich obecność, kilka wymienionych słów, uścisk dłoni czy zdjęcie. Przeprowadzają też treningi, ćwiczą i pokazują tajniki swojej pracy.

W miniony poniedziałek w takim spotkaniu uczestniczył Stefan Hula. Skoczek ze Szczyrku wybrał się do Bielska-Białej. W jednej z tamtejszych szkół przeprowadził zajęcia z wychowankami Akademii Przyszłości. Organizacja stara się pomagać dzieciom ze szkół podstawowych.

[…] Celem jest przeniesienie dziecka poza horyzont znanego mu świata do świata, w którym może odnaleźć dla siebie nowe miejsce. To nowoczesna odpowiedź na jednostronne przekazywanie wiedzy w formie nauczania i odpytywania – można przeczytać na ich oficjalnej stronie.

Oprócz wspólnej gimnastyki Stefan pokazywał uczniom sprzęt, którego używa podczas zawodów, rozmawiał z uczestnikami na temat skoków. Zdjęcia umieścił później w internecie.