Stefan Kraft wygrał konkurs indywidualny w Zakopanem

Zwycięzcą konkursu indywidualnego w Zakopanem został Austriak Stefan Kraft. Czołową trójkę uzupełniają Robert Johansson i Yukiya Sato. W drugiej serii konkursowej skakało 6 Biało-Czerwonych.

Rywalizacja w Zakopanem rozpoczęła się z 18. platformy startowej, ale po 10 skokach obniżono belkę o jeden stopień. Przed skokiem Macieja Kota najazd skrócono o kolejne 3 platformy (na belkę nr 14). Przed skokiem Manuela Fettnera podwyższono rozbieg o jedną belkę. Wśród 50 startujących oglądaliśmy 11 Polaków, jednak Andrzej Stękała został zdyskwalifikowany za nieprzepisowe narty.

Po pierwszej serii zawodów, miejsce lidera zajmował Stefan Kraft. Drugi był Yukiya Sato, a trzeci Halvor Egner Granerud. Za ich plecami znaleźli się Robert Johansson, Daniel Huber, Timi Zajc oraz Killian Peier. W drugiej serii sensacyjnie nie wystąpi Kamil Stoch, który zajął 36. miejsce.

Biało-Czerwoni zajmowali następujące miejsca:

  • Przemysław Kantyka – 48. lokata (117 m)
  • Andrzej Stękała – DSQ
  • Klemens Murańka – 47. lokata (117,5 m)
  • Paweł Wąsek – 18. lokata (129 m)
  • Aleksander Zniszczoł – 45. lokata (120,5 m)
  • Maciej Kot – 30. lokata (126 m)
  • Stefan Hula – 9. lokata (129 m)
  • Jakub Wolny – 17. lokata (124,5 m)
  • Dawid Kubacki – 16. lokata (128 m)
  • Piotr Żyła – 25. lokata (123,5 m)
  • Kamil Stoch – 36. lokata (122,5 m)

Ostatecznie Stefan Kraft wygrał niedzielną rywalizację w Zakopanem. Drugie miejsce zajął Robert Johansson, a trzeci był Yukiya Sato. Za ich plecami znaleźli się Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud i Daniel Huber. Czołową dziesiątkę uzupełnili Ryoyu Kobayashi, Stephan Leyhe, Timi Zajc i Roman Koudelka. Na dwunastej pozycji konkurs zakończył Dawid Kubacki. Pozostali Polacy uplasowali się w drugiej i trzeciej dziesiątce. Stefan Hula zajął 17., Piotr Żyła 19., Jakub Wolny 22., Paweł Wąsek 27., a Maciej Kot 30. miejsce.

MiejsceNumer startowyImię i nazwiskoKrajOdległość1Odległość2Punktacja
146Stefan Kraft133.0132.5278.3
242Robert Johansson 131.5133.5275.7
327Yukiya Sato133.0131.5273.3
443Johann Andre Forfang 126.0137.0271.8
532Halvor Egner Granerud 131.5131.0270.5
635Daniel Huber131.0131.5270.2
750Ryoyu Kobayashi124.0133.5268.5
745Stephan Leyhe129.0133.0268.5
739Timi Zajc128.5132.0268.5
1040Roman Koudelka127.5131.5265.6
1138Jewgienij Klimow126.5131.0262.8
1247Dawid Kubacki128.0130.0261.0
1324Anze Lanisek127.5129.5260.9
1337Killian Peier127.5129.0260.9
1515Constantin Schmid129.5129.0260.2
1621Michael Hayboeck130.0128.5258.1
1716Stefan Hula129.0127.5257.9
1834Antti Aalto128.0125.5255.4
1948Piotr Żyła123.5128.0253.5
2036Andreas Stjernen 125.0127.0253.0
2111Jan Hoerl130.0127.5250.7
2222Jakub Wolny124.5124.5249.4
2333Domen Prevc125.0123.5247.0
2444Karl Geiger122.5125.5245.2
2529Richard Freitag125.0122.5241.1
2641Markus Eisenbichler123.5124.0240.4
274Paweł Wąsek129.0121.0238.5
2812Cestmir Kozisek129.0120.5233.4
2917Philipp Aschenwald126.5116.5233.3
3014Maciej Kot126.0119.0231.1
3128Vladimir Zografski 123.5126.0
3226Manuel Fettner123.5125.8
338Noriaki Kasai129.0125.5
3410Markus Schiffner129.0125.1
3513Mackenzie Boyd-Clowes128.0124.8
3649Kamil Stoch122.5123.5
3731Junshiro Kobayashi121.5120.6
3823Anders Fannemel 120.0120.2
3918Viktor Polasek121.0118.8
407Siergiej Tkaczenko124.5118.1
4119Daiki Ito119.0117.0
429Andreas Schuler123.5115.1
4320Anze Semenic119.0114.6
446Tilen Bartol120.5113.9
455Aleksander Zniszczoł120.5113.5
4625Simon Ammann115.0112.0
473Klemens Murańka117.5109.9
481Przemysław Kantyka117.0104.9
2Andrzej StękałaDSQ
30David SiegelDNS