Stephan Leyhe w Predazzo. Brak koncentracji i brak podium

Stephan Leyhe

Stephan Leyhe nie mógł potwierdzić swojej silnej formy podczas niedzielnego konkursu w Predazzo, we Włoszech. W pierwszej serii popełnił decydujący błąd, który prawdopodobnie kosztował go podium. 27-letni skoczek zakończył drugi konkurs indywidualny na 18. miejscu. 

W pierwszej rundzie Stephan Leyhe skoczył 119. metrów. Potem miał problemy z lądowaniem i musiał korygować swoją sylwetkę, dotykając rękami zeskoku. To skutkowało bardzo niskimi notami od sędziów. W drugiej serii jego występ był spokojniejszy. 

Oparłem się plecami o zeskok, miałem problem z nartą, co całkowicie wyprowadziło mnie z równowagi – wyjaśnił Stephan Leyhe. – To może się zdarzyć, ale jest denerwujące i stresujące, ponieważ to wynik braku koncentracji – powiedział trener Werner Schuster. Drugi skok był silniejszy i stabilniejszy. Osiągnął 133,5 metra, jednak bez idealnego lądowania, zakończonego telemarkiem.

W niedzielnym konkursie lepsi okazali się koledzy z drużyny Leyhe. Świetny występ oglądaliśmy w wykonaniu Davida Siegela (5. miejsce), Markus Eisenbichler zajął 6. pozycję, a Richard Freitag znalazł się w drugiej dziesiątce – na miejscu 16. Karl Geiger i Andreas Wellinger zajęli odpowiednio 19. oraz 26. lokatę. 

źródło: hessenschau.de