Stephan Leyhe wraca do zdrowia

Stephan Leyhe

Społeczność Willingen wzięła udział w lokalnych obchodach Dnia Zdrowia. Jednym z gości był Stephan Leyhe, który odpowiadał na pytania publiczności, a po południu poprowadził trening skoczka narciarskiego.

Sesja, którą prowadził Stephan Leyhe, składała się z rozgrzewki, rozciągania, czy ćwiczeń tułowia. Kilka dni urlopu Niemiec mógł też wykorzystać na pobyt z rodziną, a już niedługo drużynowy mistrz świata z Seefeld rozpocznie wojskowy kurs szkoleniowy Bundeswehry. Od kwietnia skoczek wznowi także proces odbudowy po kontuzji, którą odniósł w Oslo.

Przypomnijmy, że Niemiec upadł podczas pierwszych zawodów zaliczanych do norweskiego turnieju Raw Air. Początkowo wydawało się, że 27-letniemu zawodnikowi nic się nie stało, gdyż sam zaistniałą sytuację podsumował w żartobliwy sposób. Groźnie wyglądający upadek okazał się ostatecznie na tyle poważny, iż skoczka zabrakło w ostatnich konkursach sezonu. W podobnej sytuacji znalazł się również David Siegel, który z Pucharem Świata pożegnał się po upadku w Zakopanem.

źródło:  www.wlz-online.de
fot. Stephan Leyhe || Anna Nagel, www.skijumper.pl