STOCH DRUGI W WILLINGEN! ŻYŁA TRZECI!

Johann Andre Forfang zajął pierwsze miejsce podczas dzisiejszego konkursu w Willingen. Pozostałe miejsca na podium zajął duet Polaków – Kamil Stoch oraz Piotr Żyła. Wysokie miejsce w  dzisiejszej rywalizacji, pozwoliło Kamilowi triumfować w mini-turnieju “Willingen Five”!

Dzisiejsza rywalizacja na Mühlenkopfschanze rozpoczęła się wyjątkowo wcześnie. Już o 09:30 rozpoczęła się seria próbna, w której triumfował Johann Andre Forfang. W czołowej trójce znalazło się trio Biało-Czerwonych: Piotr Żyła, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki.

Podobnie jak podczas wczorajszych zawodów, silny wiatr pod narty sprzyjał oddawaniu dalekich skoków. Konkurs rozpoczęto z 9. platformy startowej. W trakcie rywalizacji, obniżono ją o jeden stopień. Po pierwszej serii, stawce przewodniczył Johann Andre Forfang, który o 4,2 punktu wyprzedzał Kamil Stocha. Oczko niżej uplasował się Dawid Kubacki. W czołowej “10” znaleźli się również Piotr Żyła oraz Maciej Kot. Do 23. lokaty zdołał doskoczyć Stefan Hula. Do serii finałowej nie zakwalifikował się 31. Jakub Wolny.

W niedzielnych zawodach na Mühlenkopfschanze, dwie najlepsze próby oddał Johann Andre Forfang, który o 2 punkty wyprzedził Kamila Stocha. Podium uzupełnił Piotrek Żyła! Wysoką dyspozycję potwierdzili pozostali Biało-Czerwoni, którzy zajęli następujące lokaty:

• Stefan Hula – 12. pozycja
  • Maciej Kot – 8. pozycja
  • Dawid Kubacki – 7. pozycja

Zobacz pełne wyniki dzisiejszego konkursu!

Wspaniała dyspozycja podczas dzisiejszych zawodów pozwoliła Kamilowi Stochowi zwyciężyć w cyklu “Willingen Five”, w którym pod uwagę brano 5 skoków z Mühlenkopfschanze. Główną nagrodą w turnieju było 25 000 euro. Sporo powodów do niezadowolenia zyskał dziś Richard Freitag. Dwie słabsze próby sprawiły, że zajął on dopiero 28. lokatę. W związku z tym, Kamil Stoch powrócił na fotel lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata!

Podczas najbliższych tygodni, nie zobaczymy najlepszych zawodników na skoczniach Pucharu Świata. Nie oznacza to jednak, że zabraknie nam emocji. Już w przyszłym tygodniu rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang, w trakcie których Kamil Stoch bronić będzie dwóch złotych medali z Soczi, a reprezentacja Polski powalczy o kolejny złoty krążek na wielkiej imprezie! Razem kibicujmy Biało-Czerwonym!