Stoch królem, Pilch przed Wolnym. Rankingi PZN za sezon 2017/2018

Kamil Stoch, Oslo 2018

Kamil Stoch był bezapelacyjnym królem zimy. W rankingu Polskiego Związku Narciarskiego zdobył 1380 punktów, aż 780 więcej od kolejnego w stawce Stefana Huli. Podium zamknął Dawid Kubacki.

Miejsca tuż za czołową “3” zajęli Piotr Żyła i Maciej Kot. Na kolejnej lokacie uplasował się przedstawiciel kadry C – Tomasz Pilch, który o 70 punktów wyprzedził Jakuba Wolnego. W “10” znaleźli się również: Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek oraz Przemysław Kantyka.

Najlepszym klubem okazał się KS EVE-NEMENT ZAKOPANE (Stoch, Hula). Podium uzupełniły WSS WISŁA (Żyła, Pilch, Zniszczoł, Wąsek) oraz TS WISŁA ZAKOPANE (Kubacki).

W klasyfikacji JUNIOR A (roczniki 1998-1999) najlepszy okazał się Bartosz Czyż przed Pawłem Wąskiem i Damianem Skupniem. Dalsze miejsca zajęli Dawid Jarząbek i Dominik Kastelik.

W klasyfikacji JUNIOR B (roczniki 2000-2001) prym wiedzie Tomasz Pilch, przed Kacprem Juroszkiem i Szymonem Pawłowskim. Wśród JUNIORÓW C (roczniki 2002-2003), pierwsze miejsce zajął Krystian Zygmuntowicz.

Wśród pań, najwięcej punktów w rankingu zdobyła Kinga Rajda. Kolejne miejsca zajęły Joanna Kil i Anna Twardosz. Poza podium znalazły się Kamila Karpiel i Magdalena Pałasz. W klasyfikacji kobiet, najlepiej zaprezentował się klub AZS ZAKOPANE, przed SOKOŁEM SZCZYRK i WSS WISŁA.

Marek Siderek przedstawił Zarządowi PZN kompletne rankingi posezonowe 17 kwietnia 2018 roku, w trakcie spotkania federacji.  Uwzględnia się w nich występy zawodników na wszystkich konkursach w sezonie.