KUBACKI I STOCH NA PODIUM! Kobayashi nokautuje!

Ryoyu Kobayashi triumfował podczas sobotniego konkursu w Predazzo. Za jego plecami znaleźli się Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Awans do drugiej serii uzyskało czterech Polaków.

Pucharowa rywalizacja we Włoszech rozpoczęła się z 10. platformy startowej. Zawodnikom towarzyszył wiatr wiejący z tyłu skoczni, około 1 m/s. W pierwszej serii najlepiej zaprezentował się Ryoyu Kobayashi. W trójce znaleźli się także Dawid Kubacki i Stefan Kraft. Czołową szóstkę uzupełnili Roman Koudelka, Kamil Stoch i Anze Semenic. W pierwszej serii oglądaliśmy występy sześciu podopiecznych Stefana Horngachera:

  • Maciej Kot – 34. lokata
  • Stefan Hula – 30. lokata
  • Jakub Wolny – 40. lokata
  • Dawid Kubacki – 2. lokata
  • Kamil Stoch – 5. lokata
  • Piotr Żyła – 7. lokata

Kolejna seria rozpoczęła się z 12. platformy startowej. Najlepsza dziesiątka startowała z 11. belki. Zawodnikom nadal towarzyszył wiatr wiejący w plecy. Z warunkami najlepiej poradził sobie Ryoyu Kobayashi, który pewnie zwyciężył w sobotniej rywalizacji. Podium uzupełnili Dawid Kubacki i Kamil Stoch. W czołowej szóstce znaleźli się także Stefan Kraft, Stephan Leyhe i Roman Koudelka. Piotr Żyła zakończył rywalizację na siódmym miejscu. Stefan Hula był 29.

W drugiej serii Ryoyu Kobayashi wyrównał rekord skoczni Adama Małysza (136 m). Dołączył również do grona skoczków, którzy wygrali sześć konkursów z rzędu.

MiejsceNumerImię i nazwiskoKrajOdległość1Odległość2Punktacja
150Ryoyu Kobayashi135.0136.0315.0
244Dawid Kubacki122.0131.5288.5
348Kamil Stoch121.5133.5282.9
443Stefan Kraft121.5129.5281.6
547Stephan Leyhe119.5127.5275.1
640Roman Koudelka120.0129.5271.9
749Piotr Żyła121.5127.0270.0
827Manuel Fettner114.5132.5269.7
935Killian Peier118.5130.5269.3
1015Anze Semenic120.5128.5268.4
1145Johann Andre Forfang 115.0130.0267.4
1241Timi Zajc114.0130.0266.3
1342Robert Johansson 115.0128.0266.0
1426David Siegel115.0130.0265.3
1525Simon Ammann117.5129.5265.2
1630Yukiya Sato118.0125.0264.9
1731Richard Freitag119.5129.0264.4
1828Anze Lanisek117.5127.0261.1
1946Karl Geiger116.0127.0260.1
2036Andreas Stjernen 116.0126.0257.6
2133Junshiro Kobayashi119.5123.5256.3
2217Philipp Aschenwald125.0120.5256.0
2337Antti Aalto116.5124.5255.5
2438Daniel Huber115.0125.5255.1
2534Halvor Egner Granerud 115.0125.0252.5
2639Andreas Wellinger115.5123.0251.5
2719Jernej Damjan117.5123.5250.8
2832Vladimir Zografski 116.5124.0250.2
2918Stefan Hula116.5125.0248.4
308Markus Schiffner116.5123.5247.6
3121Viktor Polasek112.5115.7
329Jan Hoerl113.0113.9
3324Michael Hayboeck110.5112.3
3412Maciej Kot112.5111.7
3510Cestmir Kozisek111.5110.3
3622Naoki Nakamura109.0109.8
3623Daiki Ito108.0109.8
3813Mackenzie Boyd-Clowes113.0109.1
392Tilen Bartol111.5107.1
4020Peter Prevc110.0106.9
4029Jakub Wolny109.0106.9
423Sabirzhan Muminov112.0105.9
436Andreas Alamommo107.5105.3
447Noriaki Kasai108.0104.7
451Dominik Peter109.0102.4
4614Robin Pedersen 107.099.5
4711Alex Insam 105.598.8
4716Marius Lindvik 111.098.8
495Sandro Hauswirth105.096.1
504Eetu Nousiainen107.093.4

Ciąg dalszy rywalizacji w Predazzo już jutro! O 16:00 rozpoczną się kwalifikacje. Godzinę później zawodnicy przystąpią do konkursu Pucharu Świata.