Stoch i Kubacki powalczą o tytuł Sportowca Roku

Kubacki i Stoch

Poznaliśmy listę nominowanych w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat na Sportowca Roku 2019. W najlepszej dwudziestce znalazło się dwóch skoczków narciarskich. Szansę na główną nagrodę otrzymali Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Stoch i Kubacki to bez wątpienia najlepsi polscy skoczkowie poprzedniego sezonu. Kubacki nie dość, że po raz pierwszy w karierze wygrał pucharowe zawody, to do pełni szczęścia dorzucił złoto na Mistrzostwach Świata w Seefeld. Stoch z kolei nie zwyciężył po raz trzeci w TCS, jak również nie sięgnął po drugą z rzędu Kryształową Kulę, lecz doskonale sobie radził na przestrzeni całego sezonu, czego dowodem jest 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i srebrny medal w Seefeld.

Kamil Stoch zna smak zwycięstwa w tym prestiżowym konkursie. Łącznie ośmiokrotnie miał okazję powalczyć o wygranie statuetki dla najlepszego sportowca w Polsce, co udało mu się w 2014 i 2017 roku. W poprzednim głosowaniu zawodnik z Zębu przegrał jedynie z Bartoszem Kurkiem.

Dla aktualnego mistrza świata z normalnej skoczni to pierwsze takie wyróżnienie. Na korzyść sportowca z Nowego Targu przemawia również kontynuacja świetnej formy z zimy i triumf w tegorocznej edycji LGP.

Laureatów poznamy 4 stycznia przyszłego roku. Transmisję z Gali przeprowadzi Telewizja Polsat. Głosować można na plebiscyt.przegladsportowy.pl