Stoch nokautuje w Lillehammer! Kubacki drugi!

Kamil Stoch, Oslo 2018

Kamil Stoch triumfował w konkursie indywidualnym na skoczni Lysgardsbakken w Lillehammer i umocnił się na fotelu lidera Raw Air. Podium uzupełnili Dawid Kubacki i Robert Johansson. W konkursie punktowało pięciu Polaków.

Kamil Stoch z przewagą ponad 25 punktów zwyciężył w konkursie indywidualnym w Lillehammer. Polak powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej Raw Air nad Robertem Johanssonem do 56,2 punktu. Drugą lokatę zajął Dawid Kubacki. Jest to jego trzecie podium w karierze. “Na pudle”  znalazł się również Norweg – Robert Johansson. Kolejne pozycje zajęli Andreas Stjernen oraz Richard Freitag. W pierwszej “10” nie zabrakło Stefana Huli, który zakończył rywalizację na 9. miejscu. Piotr Żyła zdołał doskoczyć do 14. lokaty. Najmłodszy z naszych reprezentantów – Jakub Wolny – uplasował się na 20. pozycji.

Podopieczni Stefana Horngachera zdominowali pierwszą serię konkursową. Zajęli w niej 1., 2. oraz 3. lokatę! Rywali znokautował Kamil Stoch, który z obniżonej belki wylądował za rozmiarem skoczni (140,5 m). Kolejne miejsca przypadły Dawidowi Kubackiemu (139 m) i Stefanowi Huli (139,5 m). Do drugiej serii nie awansował Maciej Kot, który rywalizację zakończył na 31. pozycji.

Zobacz pełne wyniki dzisiejszego konkursu

We wtorkowe popołudnie, Biało-Czerwoni zdominowali również serię próbną. Tradycyjnie już, zwyciężył w niej Kamil Stoch, który z obniżonego rozbiegu wylądował na 132. metrze. Za jego plecami znalazł się Johann Andre Forfang. Kolejne miejsca zajęli Polacy: Dawid Kubacki i Piotr Żyła. W “10” pojawił się także 7. Stefan Hula.

W oddawaniu dalekich skoków w pierwszej serii pomagał zawodnikom wiatr. W najlepszych warunkach skakał Sondre Ringen, który zdobył dziś pierwsze punkty w Pucharze Świata. Wiało mu prawie 1,5 m/s pod narty. Rywalizację rozpoczęto z 4. platformy startowej. Druga seria rozpoczęła się z 5. belki. Jury podniosło ją, gdyż wiatr zmienił swój kierunek – pojawiły się delikatne podmuchy z tyłu skoczni.

Kolejna odsłona Raw Air już jutro. Zawodnicy odbędą najdłuższą podróż w turnieju, by w środowe popołudnie wziąć udział w prologu w Trondheim. Początek rywalizacji o 17:30. Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się w czwartek o 17:00.