STOCH TRIUMFUJE W KOLEJNYM KONKURSIE TCS!

Kamil Stoch, Oslo 2018

Kamil Stoch triumfuje w drugim konkursie z cyklu Turnieju Czterech Skoczni. Podium w Garmisch-Partenkirchen uzupełnili Richard Freitag oraz Anders Fannemel.

Dzisiejszy konkurs indywidualny rozegrano w większości bez zakłóceń, przy zmiennych warunkach wietrznych – punkty za wiatr oscylowały w granicach -2 do +10 punktów. Na dwie ostatnie próby kibice oraz skoczkowie musieli czekać ponad 10 minut! Po pierwszej serii prowadził Kamil Stoch przed Tilenem Bartolem. Jako lucky looser zakwalifikował się Maciej Kot. W finale zabrakło najmłodszego z naszych reprezentantów – Jakuba Wolnego oraz m.in. Stefana Krafta.

Ostatecznie, ze zwycięstwa w dzisiejszym konkursie, cieszył się triumfator z Oberstdorfu – Kamil Stoch, który umocnił się na fotelu lidera Turnieju Czterech Skoczni. Podium uzupełnili Richard Freitag oraz Anders Fannemel. Pozostali podopieczni Stefana Horngachera zaprezentowali się następująco:

  • Stefan Hula – 27. miejsce
  • Piotr Żyła – 25. miejsce
  • Maciej Kot – 18. miejsce
  • Dawid Kubacki – 12. miejsce

Ciąg dalszy zmagań w Turnieju Czterech Skoczni już w najbliższy czwartek. W austriackim Innsbrucku, Kamil Stoch powalczy o utrzymanie fotelu lidera Turnieju Czterech Skoczni. Czy mu się powiedzie? Przekonamy się już za 3 dni!