Stoch triumfuje podczas prologu w Vikersund!

Vikersund

Wniosek z dzisiejszego prologu jest jeden – Kamil Stoch nie rezygnuje z walki o kryształową kulę! Polak poszybował na 226,5 metra, wygrywając dzisiejszą rywalizację.

Podopieczny Stefana Horngachera o 2,8 punktu wyprzedził Andreasa Wellingera oraz o 9,3 punktu Domena Prevca. Siódmą pozycję zajął Maciej Kot, a rywalizację na dziesiątej lokacie zakończył Stefan Kraft. W niedzielnym konkursie zobaczymy również Dawida Kubackiego (202 metry; 18. miejsce) oraz Piotra Żyłę (146 metrów; PQ). Awansu nie wywalczyli Jan Ziobro oraz Klemens Murańka.

Dzisiejszy prolog przyniósł duże zmiany klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air. Andreas Wellinger wyprzedził Stefana Krafta i prowadzi z 24 punktami przewagi. Trzecie miejsce zajmuje Markus Eisenbichler, a czwarte Andreas Stjernen. Kamil Stoch awansował na piątą lokatę, z kolei Maciej Kot na ósmą. Z czołowej “10” wypadł Piotr Żyła (15. miejsce).

Już jutro o 16:15 konkurs drużynowy. W niedzielę o 14:00, na skoczni Vikersundbakken, skoczkowie oddadzą ostatnie próby w ramach turnieju Raw Air. Polscy kibice będą jednak spoglądać na rywalizację w innym celu. Przekonamy się, czy Kamil Stoch wygra pojedynek o Kryształową Kulę. Trzymajmy kciuki!