Stoch triumfuje w Vikersund i staje na podium Raw Air

Kamil Stoch, Oslo 2018

Za nami kolejny dzień niesamowitych emocji. Dzień szczęśliwy, bo zakończony zwycięstwem Kamila Stocha w konkursie indywidualnym na Vikersundbakken!

Kamil Stoch, po dwóch fantastycznych lotach (238,5 m; 237 m), zakończył dzisiejszą rywalizację na najwyższym stopniu podium. Za jego plecami uplasowali się Noriaki Kasai oraz Michael Hayboeck. Na półmetku prowadził Andreas Wellinger, jednak po drugiej próbie (166 m) spadł na osiemnastą lokatę. Po nieudanym lądowaniu na 234,5 metra, Amerykanin Kevin Bickner został przewieziony do szpitala.

Pozostali Polacy zajęli następujące lokaty:

  • Maciej Kot – 14.
  • Dawid Kubacki – 17. (ustanowił nowy rekord życiowy – 232 m)
  • Piotr Żyła – 23.

Dwa fantastyczne skoki pozwoliły Kamilowi Stochowi awansować na drugą lokatę w cyklu Raw Air. Zwyciężył Stefan Kraft. Najniższe miejsce na podium zajął Andreas Wellinger. Na siódmej pozycji rywalizację w turnieju zakończył Maciej Kot, na czternastej Piotr Żyła, a na osiemnastej Dawid Kubacki.

Po dzisiejszym triumfie, Kamil Stoch traci do lidera PŚ – Stefana Krafta – jedynie 31 punktów. Szansa na ich odrobienie już w najbliższy piątek! O godzinie 15:00 odbędzie się konkurs indywidualny na skoczni mamuciej w Planicy. Zapraszamy do kibicowania Biało-Czerwonym!