Stoch wygrywa w prologu w Lillehammer! Kubacki drugi

Kamil Stoch, Oslo 2018 - TCS

Kamil Stoch zwyciężył w poniedziałkowym prologu na skoczni Lysgardsbakken w Lillehammer. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki. Dwie kolejne lokaty przypadły Norwegom – Robertowi Johanssonowi i Andreasowi Stjernenowi.

W poniedziałkowej rywalizacji Kamil Stoch zdeklasował rywali, lądując najdalej – na 139,5 metra. Kolejny zawodnik, Dawid Kubacki, stracił do lidera 16,9 punktów. Podium prologu uzupełnił Norweg – Robert Johansson. Pozostałe miejsca zajęli Andreas Stjernen oraz Peter Prevc. W “10” znaleźli się również wracający do dobrego skakania Austriacy – Stefan Kraft i Gregor Schlierenzauer. Nie zabrakło również znajdujących się w wysokiej formie Vladimira Zografskiego i Yukii Sato.

Biało-Czerwoni ponownie nie mieli sobie równych, również podczas obu serii treningowych. W pierwszej, rywali zdystansował Kamil Stoch, który jako jedyny lądował na lini rozmiaru skoczni (140m). Polak nie wziął udziału w drugim treningu. Zwyciężył w nim jego kolega z kadry – Dawid Kubacki, który lądował na 141. metrze.

Początek rywalizacji indywidualnej jutro o 17:00. Zapraszamy do kibicowania Biało-Czerwonym!