Sukces nie tylko w Lahti. Paweł Wąsek wygrywa FIS CUP

FIS Cup

Yuken Iwasa i Pius Paschke wygrali dwa ostatnie konkursy FIS Cup w Sapporo. Paweł Wąsek zajął w nich 6. i 9. lokatę. Dzięki temu przypieczętował swój triumf w klasyfikacji generalnej cyklu.

Siedemnastoletni Wąsek znalazł się w składzie kadry młodzieżowej na sezon 2016/2017. 3 września 2016 zajął 2. miejsce w konkursie FIS Cup w Einsiedeln. Były to jego pierwsze punkty w zawodach tego cyklu. W dalszej części sezonu wielokrotnie stawał na podium w rywalizacji, również na jego najwyższym stopniu.

Trener kadry młodzieżowej – Maciej Maciusiak – postanowił umieścić Wąska w ekipie jadącej na Mistrzostwa Świata Juniorów w Park City. W konkursie indywidualnym zaprezentował się najlepiej z Polaków. Zajął 7. miejsce. Najlepsze skoki oddał także w konkursie drużynowym.

Nasz najlepszy “trzecioligowiec” zdobył 25 punktów startując w Pucharze Kontynentalnym. Zapewne otrzyma szansę na występy przed własną publicznością w Zakopanem (11.03.2017). Podczas ostatnich zawodów, w norweskim Renie, Polacy nie zachwycili. Zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce.