Świat skoków wspiera Andreasa Wellingera

Andreas Wellinger

Kontuzja Andreasa Wellingera nie przeszła bez echa w świecie skoków narciarskich. Z mistrzem olimpijskim łączą się sportowcy, jak i kibice, którzy z całego serca życzą młodemu zawodnikowi zdrowia i szybkiego powrotu do rywalizacji.

Bardzo wzruszający okazał się wpis z twittera Severina Freunda. Mistrz świata z Falun zamieścił tam zdjęcie, w którym podróżuje wraz z młodszym kolegą. Zdobywca Kryształowej Kuli ma nadzieję, że złoty medalista Igrzysk Olimpijskich powróci znacznie silniejszy.

Przypomnijmy, że Freund również znalazł się w bardzo podobnej sytuacji. Po fantastycznych latach 2014-2016 sam został kontuzjowany, a przyczyną jego nieobecności w sezonie 2017/2018 było zerwanie wiązadła krzyżowego w kolanie, którego po raz pierwszy nabawił się podczas jednego ze skoków w niemieckim Oberstdorfie. Poważna kontuzja wyeliminowała go z dalszej gry o Kryształową Kulę w sezonie 2016/2017, a także 2018/2019, gdy po zbyt szybkim powrocie do skakania, znów poczuł pewne problemy.

Oprócz Freunda, wsparcie dla Wellingera płynie też z instagrama Markusa Eisenbichlera. Podobnie jak Freund, także i on opublikował fotografię, na której widzimy go z Andreasem Wellingerem. Będzie dobrze! – zapowiada mistrz świata z Innsbrucka.

Wyrazy wsparcia płyną też od niemieckich dziennikarzy. Powrotu do zdrowia życzą na twitterze Jonas Klinke ze skispringen.com, czy redaktor Omnisport – Gernot Klement, który zauważa, że celem są MŚ w 2021 roku.

O kontuzji Andrasa Wellingera nie zapominają organizatorzy niemiecko-austriackiego Turnieju Czterech Skoczni. W sezonie 2017/2018 zajął w nim 2. miejsce. Na oficjalnym instagramie zawodów czytamy słowa wyrażające wiarę w szybki powrót do zdrowia. Jeszcze się zobaczymy – kwitują.

Zerwania wiązadła krzyżowe Andreasa Wellingera są z pewnością nie lada problemem dla Stefana Horngachera, który po zakończeniu współpracy z Reprezentacją Polski, przejął schedę po dotychczasowym trenerze niemieckiej kadry – Wernerze Schusterze. Wellinger uznawany był za jeden z największym talentów tej dyscypliny, a przecież zabiegi przechodzili też David Siegel i wspominany Freund. Smutku z powodu zaistniałej sytuacji nie kryje Niemiecki Związek Narciarski. Mistrz olimpijski niestety wypada na nadchodzący sezon. Życzmy szybkiego powrotu do zdrowia – czytamy w komunikacie DSV.

Uwagę zwracają też polskie grupy kibiców, a przede wszystkim fanek. Od kilku dni, na Instagramie i Twitterze, pojawiają się wyrazy wsparcia dla Andreasa Wellingera.