W Szczyrku modernizacja, w Wiśle naśnieżanie!

naśnieżanie

Na skoczni narciarskiej im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku trwa modernizacji torów najazdowych. Remont trwa już kilka tygodni. W sąsiedniej Wiśle trwa naśnieżanie zeskoku skoczni przed inauguracją Pucharu Świata. 

Na polskich skoczniach w listopadzie dzieje się bardzo dużo. Przygotowania do sezonu zimowego trwają w najlepsze. W Szczyrku na największej skoczni (HS106) trwa modernizacja torów najazdowych. Inwestycja obejmuje m. in. wymianę instalacji zraszania, mrożenia oraz oświetlenia rozbiegu. Działania na skoczni są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. – Zbliża się okres zimowy, podczas którego skocznie Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku są bardzo mocno wykorzystywane w celach treningowych. Dbamy więc w przemyślany sposób o to, aby nasze obiekty spełniały i tak już wysokie standardy dla sportowców. – powiedział dyrektor COS OPO w Szczyrku Ireneusz Furczyk.

Zdjęcia z modernizowanej skoczni w COS OPO w Szczyrku

Kilka kilometrów dalej w Wiśle trwają ostatnie przygotowania do inauguracji Pucharu Świata, która odbędzie się 16 listopada. Na obiekcie pojawia się śnieg, który jest rozprowadzany po zeskoku. Organizatorzy zapewniają, że śniegu mają dwa razy więcej niż przed rokiem. Inauguracyjne konkursy nie są zagrożone. Postępy prac na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle można oglądać za pośrednictwem kamer internetowych.

Przypominamy, że już 16 listopada rozegrane zostaną kwalifikacje do pierwszego indywidualnego konkursu Pucharu Świata w tym sezonie zimowym. W sobotę, 17 listopada na skoczni odbędą się zawody drużynowe. Organizatorzy zmagań opublikowali listę państw, których przedstawiciele pojawią się na skoczni im. Adama Małysza w przyszły weekend. Będą to skoczkowie z: Austrii, Bułgarii, Kanady, Czech, Finlandii, Niemiec, Polski, Włoch, Japonii, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Kazachstanu, Rosji, Norwegii oraz Szwajcarii.

źródło: szczyrk.cos.pl, wisla-malinka.com