TCS w Innsbrucku: Triumf Kamila Stocha! Polak liderem cyklu

Podczas niedzielnego konkursu rozgrywanego na Bergisel najlepszy okazał się Kamil Stoch. Na podium stanęli również Anže Lanišek i Dawid Kubacki.

Na półmetku zmagań prowadził Kamil Stoch. Polak po skoku zakończonym na 127,5. metrze zgromadził 131,7 punktów i nad drugim Anže Lanišekiem miał przewagę 0,7 punktu. Trzeci był Ryoyu Kobayashi , ze stratą do lidera wynoszącą 3,4 punktów. Miejsca w  pierwszej “10” wywalczyli także Dawid Kubacki (5.), Piotr Żyła (6.) i Andrzej Stękała (7.). Do drugiej serii awansował także Aleksander Zniszczoł (18.). Ta sztuka nie udała się Maciejowi Kotowi i Klemensowi Murańce. Oboje przegrali rywalizacje w parze i ich dorobek punktowy był niewystarczający, aby awansować do rundy finałowej jako lucky loser.

W drugiej serii Kamil Stoch, lądując na 130. metrze, przypieczętował swój triumf i po raz 37. w karierze stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajął Anže Lanišek, a trzeci był Dawid Kubacki. Tuż za podium, na 4. miejscu wylądował Piotr Żyła. Andrzej Stękała ostatecznie zajął 18. miejsce, a tuż za nim uplasował się ostatni biało-czerwonych, Aleksander Zniszczoł.

Zobacz też: Pełne wyniki konkursu

W środę, 6 stycznia skoczkowie zmierzą się w Bischofshofen, gdzie poznamy triumfatora 69. Turnieju Czterech Skoczni. Przed ostatnim konkursem prowadzi Kamil Stoch, na drugim miejscu jest Dawid Kubacki, czołową trójkę uzupełnia Halvor Egner Granerud.