TCS: Zawody w Oberstdorfie bez kibiców

Audi Arena w Oberstdorfie

Organizatorzy konkursu otwierającego prestiżowy Turniej Czterech Skoczni zdecydowali, że zmagania na Audi Arena odbędą się bez udziału publiczności. 

Początkowo włodarze obiektu w Oberstdorfie mieli nadzieje, że uda im się wpuścić pod skocznie 2500 widzów. Tym samym nie kryją rozczarowania zaistniała sytuacją. – To rani naszą duszę. W ciągu ostatnich kilku miesięcy wspólnie z Niemieckim Związkiem Narciarskim i lokalnymi władzami wypracowaliśmy realną koncepcją ochrony zdrowia – mówił prezes miejscowego klubu, Peter Kruijer. – Zrobiliśmy wszystko, aby móc przeprowadzić zawody z ograniczoną liczbą widzów – powiedział dyrektor Skisport- und Veranstaltungs GmbH, Florian Stern.  

W związku z przedłużeniem do 20 grudnia obostrzeń mających na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem, komitet organizacyjny poinformował o zmianie swojej decyzji. – Wobec utrzymującej się wysokiej liczby infekcji i aktualnych uchwał krajowego rządu, musimy założyć, że ograniczenia będą funkcjonowały nawet po Bożym Narodzeniu. Nie mamy czasu na ewentualne korekty, dlatego nie mamy podstaw by przyjąć kibiców – wytłumaczył Stern.

Wcześniej na podobny ruch zdecydowano się w Garmisch-Partenkirchen, gdzie odbędzie się drugi konkurs 69. edycji niemiecko-austriackich zawodów.