Thomas Aasen Markeng: “Mam nadzieję, że wystąpię podczas Raw Air”

Thomas Aasen Markeng

Norweski skoczek Thomas Aasen Markeng, podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti zdobył trzy medale. Najważniejszy, złoty, wywalczył podczas rywalizacji indywidualnej. Dominował od pierwszych treningów, zaprezentował naprawdę wysoki poziom. Jak młody Norweg ocenia swoje osiągnięcia? Co jeszcze chciałby osiągnąć w sezonie 2018/19? 

Wygrałeś trzy medale w Lahti, w tym jeden złoty, w konkursie indywidualnym. Czy ta  impreza był Twoim głównym celem na ten sezon, czy jest coś jeszcze, co chciałbyś osiągnąć?

Tak, oczywiście, to było dla mnie jedno z najważniejszych wydarzeń sezonu. Odkąd pamiętam, marzyłem o tym, aby zdobyć medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów. To był niesamowity weekend!

Jaka była reakcja trenerów i kolegów z kadry, po Twoich świetnych występach?

Cała drużyna była bardzo, bardzo szczęśliwa. Wszyscy doskonale wiedzieli, jak ciężko pracowałem na ten sukces. 

Czy Twoi znajomi z Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego pogratulowali Ci sukcesów?

Tak, otrzymałem mnóstwo gratulacji, wiadomości. To jest naprawdę bardzo miłe!

Czy teraz będziesz miał trochę czasu na odpoczynek od treningów, a może wracasz do konkursowej rywalizacji?

Nie, nie będę miał teraz żadnego czasu na odpoczynek. Sezon się jeszcze nie zakończył, więc dla mnie to będą normalne dni treningowe, a także powrót do zawodów. Na przerwę będzie czas po sezonie. 

Jakie są Twoje plany na najbliższe weekendy?

Jeszcze nie ustaliliśmy szczegółów, w najbliższych dniach dowiem się wszystkiego. Mam nadzieję, że dostanę możliwość walki o ostatnie miejsce w składzie na zawody w Oberstdorfie. *

Czy mogę liczyć na to, że podczas Raw Air porozmawiamy osobiście po Twoim skoku?

Tak, mam taką ogromną nadzieję!

Czekają Cię w najbliższym czasie rozmowy z trenerami kadry A?

Liczę na to! Czas pokaże, kiedy taka rozmowa nastąpi. 

* AKTUALIZACJA 

Kilka minut po 20:00, Thomas poinformował nas, że będzie ubiegał się o miejsce w składzie na zawody w Oberstdorfie. Testy odbędą się jutro, na skoczni w Lillehammer.

Jak dotąd, Thomas Aasen Markeng występował w tym sezonie w zawodach Pucharu Kontynentalnego. W ośmiu występach zdołał zgromadzić 88 punktów. W klasyfikacji generalnej cyklu zajmuje 43. lokatę.

Zobacz też: Paweł Wąsek po występie w Lahti

fot. Thomas Aasen Markeng, Instagram