Thomas Diethart: “Rób to, co daje ci radość”

thomas diethart

W sportowej karierze, Thomas Diethart doświadczył wzlotów i upadków. Po pięciu miesiącach od ostatniej kontuzji, Austriak postanowił zakończyć karierę. W wywiadzie dla austriackiego magazynu NÖN, opowiedział jak radzi sobie po tamtym wydarzeniu.

Thomas Diethart, w sezonie 2013/2014, osiągnął niesamowity sportowy poziom. Po zwycięstwach  w Garmisch-Partenkirchen i Bischofshofen triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Zdobył również srebrny medal olimpijski, w konkursie drużynowym w Soczi. Później, powrócił do dawnej formy, która pozwalała mu jedynie, na starty w Pucharze Kontynentalnym. Reprezentant Austrii dwukrotnie przechodził długą rekonwalescencję po groźnych upadkach na skoczni, ostatni raz w listopadzie 2017 roku.

Niespełna rok po tamtych zdarzeniach, a kilka miesięcy po zakończeniu kariery, Thomas Diethart opowiedział, jak wygląda jego obecne życie. – Obecnie pracuję i trenuję w Vital Academy w Innsbrucku. Jestem trenerem fitness oraz doradcą żywieniowym. Raz w tygodniu zajmuję się szkoleniem młodych adeptów skoków narciarskich. – powiedział Thomas Diethart, w rozmowie z magazynem NÖN.

Austriak opowiedział również o nerwach, które towarzyszą mu, kiedy patrzy na skocznię – Z biegiem czasu coraz bardziej tęsknię za skokami. Na szczęście, wciąż jestem zintegrowany z rodziną skoków narciarskich i mogę pomóc młodym skoczkom. Kiedy myślę o skoku z dużej skoczni, wciąż mam dziwne, nerwowe odczucia. Wolę spoglądać na nią jako widz.

Podsumowując rozmowę, Thomas Diethart odniósł się do przyszłości swojej oraz młodych skoczków narciarskich – W tej chwili chcę ukończyć studia i po prostu cieszyć się życiem. Zobaczmy, co jeszcze wydarzy się w przyszłości. […] Najważniejszą rzeczą, zarówno w życiu jak, i sporcie jest to, że to, co robisz, powinno być dla ciebie zabawą i dawać radość. Wszystko wtedy jest znacznie łatwiejsze.

źródło: www.noen.at
fot.: www.alchetron.com