Tilen Bartol po operacji: “Nie mogę doczekać się powrotu do skoków”

Słoweński zawodnik, Tilen Bartol ma za sobą kontuzję i operację kolana. Pomimo tego, skoczek postanowił nie rezygnować z nadchodzącego sezonu. 

Powroty

Tiilen Bartol przeszedł we wrześniu zabieg artroskopii kolana. 21-latek nabawił się kontuzji podczas jednego z treningów. Jak się okazuje, uraz nie był na tyle poważny, by musiał zrezygnować z sezonu zimowego. – Mam tylko dwa szwy. Powinienem odpocząć od dwóch do trzech tygodni i nie mogę przeciążać nóg. Po tym okresie powoli wznowię treningi. Zakładając, że nie będzie żadnych komplikacji, będę w stanie wykonać pierwsze skoki już w grudniu. Dobrą stroną tego wszystkiego jest to, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy wykonałem naprawdę dużo pracy, związanej z moim przygotowaniem fizycznym. W związku z tym, nawet jeżeli nie będę w pełni trenował, nie zabraknie mi siły. Poza tym, czuję się świetnie i nie mogę doczekać się powrotu do skoków – powiedział Tilen.

To nie jedyny słoweński skoczek, który nabawił się kontuzji. Jego kolega z reprezentacji – Peter Prevc, przeszedł niedawno operację kostki. O sprawie informowaliśmy tutaj.

Tilen Bartol zgromadził 185 punktów i uplasował się na 25. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najlepiej zaprezentował się podczas konkursu w Garmisch-Partenkirchen, gdzie wywalczył 5. miejsce.

 

Źródło: odkrito.svet24.si
Fot: Instagram Tilen Bartol