Timi Zajc chce powtórzyć zimowy sukces w nadchodzącym sezonie

Timi Zajc

Timi Zajc był jednym z najlepszych skoczków ubiegłego sezonu, a przede wszystkim najlepszym zawodnikiem słoweńskiego zespołu. Jego wielkim marzeniem jest utrzymanie znakomitej formy również w przyszłości. Jaki jest plan na sukces młodego skoczka?

Miał zaledwie 18 lat, kiedy wygrał swój pierwszy konkurs w karierze. Rywalizację w Oberstdorfie zapamięta na zawsze. Prezentował się bardzo dobrze przez cały sezon, co zaowocowało 9. miejscem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 

Zobacz również: Timi Zajc – nowa nadzieja Słowenii

Długo oczekiwał ostatniego weekendu w sezonie – to właśnie wtedy zaprezentował się przed własną publicznością w Planicy. Ustanowił swój nowy rekord w długości lotu – 240 metrów. – Miałem trochę czasu na skakanie i odpoczynek – powiedział Timi Zajc w wywiadzie dla siol.net, opowiadając, co się działo się u niego na krótko po zakończeniu sezonu. Odpoczywał w domu, gdzie spędził czas w towarzystwie przyjaciół. Jeździł także na motocyklu – to jego wielka pasja, moment, w którym może poczuć trochę adrenaliny.

Nowe postanowienia

Celem skoczka jest zbliżenie się do czołówki skoków narciarskich. Wraz z zespołem ekspertów wiedzą, na czym będą się koncentrować. Zawodnik będzie skupiał się przede wszystkim na zimowym sezonie, nie na letnim. – Rozpoczęliśmy przygotowania w taki sam sposób jak w poprzednich latach, czyli ze szkoleniem fitness, na siłowni. Nie opracowaliśmy jeszcze konkretnego planu. Latem będę miał więcej czasu, aby zwrócić większą uwagę na technikę. […] – W tym roku muszę zmienić wszystko, jeśli chcę się dobrze prezentować w połowie zimy lub pod koniec sezonu. […] – Gdybym miał trenować i koncentrować się na zawodach Letniej Grand Prix, byłbym zmęczony i pozbawiony pomysłów podczas zimowego sezonu. Dlatego w tym roku skupiam się przede wszystkim na zimie – dodał najmłodszy zawodnik kadry A Słowenii.

Timi chce być dobrze przygotowany pod koniec nadchodzącego sezonu, ponieważ w Planicy odbędą się Mistrzostwa Świata w lotach. To jego wielki cel. 

fot. Timi Zajc || Anna Nagel, www.skijumper.pl
źródło: siol.net