Timi Zajc mistrzem Słowenii. Bertoncelj wybrał skład na TCS

Timi Zajc

Podczas niedzielnych Mistrzostw Słowenii tytuł wywalczył osiemnastoletni Timi Zajc. Za jego plecami znaleźli się Anze Semenic i Bor Pavlovcic. Na starcie zabrakło Petera Prevca. Wśród pań najlepiej zaprezentowała się Ursa Bogataj.

W niedzielnym konkursie Timi Zajc zdecydowanie odskoczył rywalom. Po skokach na 142,5 oraz 132 metry, o 13,7 pkt wyprzedził kolejnego w stawce Anze Semenica. Podium uzupełnił Bor Pavlovcic. W dziesiątce znaleźli się zawodnicy znani z występów w Pucharze Świata: Zak Mogel, Anze Lanisek, Jernej Damjan, Ziga Jelar, Tilen Bartol, Domen Prevc oraz Jaka Hvala. 15. miejsce zajął Cene Prevc. Dopiero 21. lokatę zajął Jurij Tepes. Peter Prevc odpuścił start w walce o krajowy czempionat z powodu choroby. Obecnie przygotowuje się do 67. Turnieju Czterech Skoczni.

Zobacz pełne wyniki Mistrzostw Słowenii

Wśród pań najlepiej zaprezentowała się Ursa Bogataj. Podium uzupełniły Ema Klinec oraz Nika Kriznar. Na starcie, kibice oglądać mogli siedem reprezentantek Słowenii, a także Rosjanki, Francuzki oraz Amerykanki. 

Zobacz pełne wyniki rywalizacji pań o Mistrzostwo Słowenii 

W drugiej serii rywalizacji w Planicy (HS-139), upadek zaliczyła Ema Klinec. Słowenkę przewieziono do szpitala w Jesenicach. Według wstępnych ustaleń, Klinec doznała urazu kolana. 

Po walce o krajowy czempionat, Gorazd Bertoncelj podał pełen skład Słowenii na nadchodzący Turniej Czterech Skoczni. Już wcześniej informował, że w niemiecko-austriackim cyklu na pewno wystąpią: Peter i Domen Prevc, Timi Zajc oraz Jernej Damjan. Po Mistrzostwach, trener ogłosił, że szóstkę uzupełnią srebrny i brązowy medalista zawodów: Anze Semenic i Bor Pavlovcic.

źródło: www.siol.net
fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl