Timi Zajc: “W serii finałowej było mnie stać na więcej”

Timi Zajc

Timi Zajc w Courchevel nie miał sobie równych. Młody Słoweniec imponuje doskonałą formą. Oddaje świetne próby nawet w trudnych warunkach. Zajc awansował z 4. na 1. miejsce w drugiej serii, oddając skok na 133,5 metra. – Będę się starał być najlepszy technicznie – komentuje zawodnik.

Timi Zajc świętował już podczas inauguracyjnego konkursu indywidualnego LGP w Wiśle. Później zrobił sobie przerwę, opuścił zawody w Hinterzarten. W Courchevel powrócił do zwycięskiego stylu.

Zobacz również: Timi Zajc: “Atmosfera w Wiśle przypomina mi atmosferę w Planicy”

– Nawet oddając gorszy skok, wciąż jestem na podium. Wciąż mam dużo rezerw. Mój pierwszy skok naprawdę nie był dobry. Jeżeli będę oddawał dwie solidne próby, oczywiście mogę być na podium. W serii finałowej było mnie stać na więcej, ale cieszę się z rezultatu, ponieważ przygotowanie zajęło mi sporu czasu. Jestem zadowolony, że udało mi się stanąć ponownie na podium. Będę się starał być najlepszy technicznie, mam dużo do zrobienia szczególnie w kwestii szybkości na progu. Koniecznie muszę kontynuować nasz obecny trening, przechodzić z wyścigu na wyścig. Nie śledzę wyników i klasyfikacji, ponieważ nie będę brał udziału we wszystkich zawodach latem – komentuje Timi Zajc.

Zawody w Courchevel ocenił również trener kadry Słowenii, Gorazd Bertoncelj: – Niezwykle trudna rywalizacja, zwłaszcza pierwsza seria, kiedy wiatr był bardzo zróżnicowany. Timi Zajc i Tilen Bartol skakali idealnie w tych warunkach, jesteśmy również zadowoleni z Domena Prevca. W naszej drużynie zdarzają się także pechowe skoki, ale nasze cele się nie zmieniają. Wyniki są ważne tylko dla zawodnika, aby zobaczyć, w jakim jest miejscu, jaka jest jego sytuacja. Nie patrzymy na klasyfikację generalną. Najważniejsze jest, aby być na właściwej drodze przed startem sezonu zimowego. Wciąż mamy trochę czasu, będziemy więcej pracować. 

W Zakopanem do zespołu dołączy Peter Prevc. Do Hakuby, za dwa tygodnie, drużyna poleci w nieco okrojonym składzie.

źródło: sloski.si
fot. Timi Zajc || Anna Nagel, www.skijumper.pl