Tomas Vancura w sztabie trenerskim czeskiej młodzieży

tomas vancura

Były skoczek narciarski i kombinator norweski Tomas Vancura został asystentem Martina Zemana, trenera reprezentacji czeskich juniorów w kombinacji norweskiej. Nową pracę rozpoczął na początku czerwca.

Tomas Vancura przez wiele lat był reprezentantem Czech, do 2015 w kombinacji norweskiej, a do 2019 w skokach narciarskich. Zawodowe uprawianie sportu zakończył w grudniu 2019 ze względu na  problemy zdrowotne.

Czeski sportowiec zadebiutował w Pucharze Świata w sezonie 2015/2016 w Sapporo. Vancura dwukrotnie reprezentował Czechy na mistrzostwach świata w skokach narciarskich (2017,2019) i MŚ w lotach narciarskich 2016. Teraz czeka go nowe zadanie – praca jako asystent trenera juniorskiej reprezentacji Czech w kombinacji norweskiej. W jednym z wywiadów Vancura przyznał, że po zakończeniu kariery bardzo chciałby zostać przy sporcie i zająć się szkoleniem młodzieży.

Przez kilka ostatnich tygodni, z powodu pandemii koronawirusa, członkowie juniorskiej reprezentacji Czech trenowali indywidualnie. W ostatnich dniach sytuacja epidemiczna w Czechach znacznie się poprawiła i młodzi sportowcy mogą bez przeszkód trenować w większej grupie. Pierwszy międzynarodowy start czeka ich już w połowie września w ramach zawodów Alpen Cup.