Tomoharu Yokokawa rezygnuje z funkcji trenera japońskich skoczków

Noriaki Kasai, Oslo 2018

Wieloletni trener reprezentacji Japonii – Tomoharu Yokokawa – pożegnał się z funkcją szkoleniowca kadry męskiej. Na stanowisku zastąpi go asystent – Hideharu Miyahira.

Jak donoszą japońskie media, decyzję w sprawie zmiany selekcjonera, podjęto w trakcie ostatniego spotkania japońskiej federacji. Na zmiany nie mają wpływu ostatnie wyniki skoczków z Kraju Kwitnącej Wiśni. Tomoharu Yokokawa postanowił odejść na zasłużoną, trenerską emeryturę. W tym roku skończy 52 lata. Jego największym sukcesem jest doprowadzenie Noriakiego Kasai do zdobycia srebrnego medalu olimpijskiego podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Na tej samej imprezie, Japończycy zdobyli drużynowo brązowy krążek.

Tomoharu Yokokawa doczekał się godnego następcy. Jest nim dotychczasowy asystent – Hideharu Miyahira. Jako zawodnik, zdobył on 3 srebrne medale Mistrzostw Świata. W trakcie rywalizacji o miano czempiona, raz stanął na najniższym stopniu podium. Miyahira 10-krotnie stawał na podium zawodów pucharowych. Zwyciężył tylko raz – 20 marca 1999 roku w Planicy. W tym samym sezonie, zajął 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.