Trening z mistrzami. Stoch i Kubacki na Go Active Show

Stoch i Kubacki

Krótka rozgrzewka, rozciąganie i przyjmowanie pozycji najazdowej. W trakcie targów Go Active Show, jeden z treningów poprowadzili medaliści z Pjongczang – Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki.

Wszystkich chętnych na wspólne ćwiczenia powitała niemiła niespodzianka. – Miał być z nami Stefan Hula, ale jest trochę niedysponowany. Bez podtekstów oczywiście. Stefan na treningu zrobił sobie “kuku” – powiedział Kamil Stoch, witając chętnych do wspólnego treningu.

Spotkanie z zawodnikami prowadził znany z transmisji zawodów na antenie Eurosportu – Kacper Merk. Na początku, skoczkowie odpowiadali na pytania fanów. Mogliśmy dowiedzieć się, co robią, by odetchnąć. – Mam to szczęście, że jestem modelarzem. Jak chcę odpocząć, to zamykam się w pracowni i sklejam nowe modele – tłumaczył Dawid.

Po kilkunastu pytaniach, nadszedł czas na wyczekiwane, wspólne ćwiczenia. – Trening skoczka wymaga skupienia. Na dodatek jest nudny – rozpoczął Kamil. Na scenę poproszono dwóch chłopców i dwie dziewczyny. Skoczkowie pokazywali na nich, jak poprawnie wykonać ćwiczenie.

Rozgrzewka rozpoczęła się od biegu w miejscu, a zakończyła na podskokach. Po rozciąganiu najważniejszych dla skoczka mięśni, ćwiczący mogli spróbować przyjąć odpowiednią pozycję najazdową. Następnie, na piłkach fitness, Dawid z Kamilem pokazywali, jak korygować sylwetkę w trakcie lotu.

Wspólny trening zakończył się konkursem skoków przez poprzeczkę. Pierwszą serię mini-zawodów ukończyła połowa biorących udział. Druga, okazała się finałowa. Ukończył ją tylko zwycięzca – Mikołaj.

Po chwili odpoczynku, skoczkowie ponad 90 minut spędzili w stefie fana, gdzie rozdawali autografy i robili zdjęcia z kibicami. Organizatorzy zapewne nie spodziewali się takiego sukcesu. Najwytrwalsi, na zdjęcie z Mistrzami z Lahti, musieli czekać ponad godzinę!

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl