“Trønderhopp jest częścią mnie”. Roar Ljøkelsøy z misją w Trondheim

Roar Ljøkelsø

Roar Ljøkelsøy, były norweski skoczek narciarski, dotychczas był asystentem Wernera Schustera w reprezentacji Niemiec. Od przyszłego sezonu Norweg zostanie trenerem głównym klubu sportowego Trønderhopp w Trondheim. Jego celem jest wypromowanie kolejnych młodych talentów. 

Roar Ljøkelsøy jest wychowankiem klubu Trønderhopp, gdzie skoczkowie trenują na obiekcie Granåsen. W swojej karierze dwukrotnie został medalistą olimpijskim z Turynu, czterokrotnym medalistą mistrzostw świata, czterokrotnym mistrzem świata w lotach narciarskich: dwukrotnie indywidualnie i dwukrotnie drużynowo. 

Od 2016 roku był asystentem trenera głównego Niemiec, Wernera Schustera. Wraz z odejściem Austriaka z reprezentacji w ubiegłym sezonie, Roar Ljøkelsøy również zdecydował się na nową posadę. Zostanie szkoleniowcem klubu sportowego skoków narciarskich w Trondheim – Trønderhopp. – Bardzo czekam na rozpoczęcie naszej pracy. Trønderhopp jest częścią mnie, a ja chcę być jego częścią – mówi Roar Ljøkelsøy w wywiadzie dla Adresseavisen.

Mistrzostwa Świata w 2025 roku odbędą się w Trondheim. To dla zespołu ogromna motywacja. – Taka ogromna impreza na naszym obiekcie będzie zdecydowanie wyjątkowa. To jasne, że Mistrzostwa Świata to nasz cel, ale to nie jedyna rzecz, która się teraz liczy. Najważniejsze jest to, aby widzieć postępy w stosunku do naszych najlepszych sportowców. 

Zobacz również: Skład norweskiej kadry A na sezon 2019/20. Kto dostał szansę?

Ljøkelsøy zdaje sobie sprawę z tego, co jest potrzebne, aby wypromować nowych skoczków z Trondheim w nadchodzących latach. – Chodzi o nadążanie za czasami i obserwowanie tego, co najlepsze na świecie. Musimy robić to lepiej niż inni. Przed nami trochę pracy – komentuje Roar Ljøkelsøy.

Trønderhopp ma swoją siedzibę przy skoczni Granåsen w Trondheim. Klub został założony w 1982 roku. Kształcili się tam między innymi Tommy Ingebritsen, Anders Bardal a obecnie Robin Pedersen

Trønderhopp współpracuje ze szkołą ponadgimnazjalną Heimdal w ramach programu dla młodych talentów: zarówno skoczków narciarskich, jak i kombinatorów norweskich. 

fot. Skocznia Granåsen w Trondheim || Anna Nagel, www.skijumper.pl
źródło: avisa-st.no