Turniej Czterech Skoczni dla kobiet? “Musimy iść krok do przodu”

W ostatnich latach niezwykle rozwinęły się damskie skoki narciarskie. Zawodniczki zauważają jednak, że nie osiągnęły jeszcze wszystkiego. Ich zmagania nie są na takim samym poziomie co mężczyzn.

Nie osiągnęłyśmy jeszcze zamierzonego celu – mówi Katharina Althaus. Niemka chce, by skoczkinie nie były jedynie widzami Turnieju Czterech Skoczni. Według zawodniczek, turniej powinien mieć także damską wersję. – Możemy jedynie zgłaszać nasz pomysł do FIS i liczyć, że się uda.

W sprawie zabrał głos również Sandro Pertile. Włoch zajmie w przyszłym sezonie stanowisko Waltera Hofera. – Musimy zrobić krok do przodu. […] Ta sprawa będzie wracała jak bumerang – zauważył Włoch. Przyszły dyrektor Pucharu Świata dodał też, że ciągle należy zwiększać częstotliwość startu kobiet w zawodach.

W sprawę zaangażował się także trener Niemek – Andreas Bauer. – Jeżeli federacja podejmie się organizacji Turnieju Czterech Skoczni dla kobiet, impreza musi odbywać się tam, gdzie konkursy mężczyzn. W innym wypadku impreza nie będzie miała sensu – podsumował szkoleniowiec.

na zdjęciu: Juliane Seyfarth i Katharina Althaus || Emil Bogumił, www.skijumper.pl