Turniej Czterech Skoczni: pierwszy przystanek – Oberstdorf

Audi Arena w Oberstdorfie

Już w najbliższą niedzielę, 29 grudnia na Schattenbergschanze w Oberstodrfie, odbędzie się pierwszy konkurs 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Obrońcą tytułu zdobytego przed rokiem jest Ryōyū Kobayashi.  Bilety na zawody w Oberstodrfie rozeszły się ponad miesiąc przed startem TCS.

Turniej Czterech Skoczni od lat jest jednym z najważniejszych punktów w kalendarzu narciarskiego Pucharu Świata. Impreza odbywa się cyklicznie od 1953, a plan tego niemiecko-austriackiego turnieju opracowano w maju 1952. Rekordzistą pod względem indywidualnych zwycięstw w TCS jest legenda skoków narciarskich, Janne Ahonen. Fin wygrywał aż pięciokrotnie, ostatni raz w 2008.

Turniej organizowany jest przez cztery kluby narciarskie – Skiclub 1906 Oberstdorf, Skiclub Partenkirchen (SCP), Sport Club Bergisel (SC Bergisel) i Skiclub Bischofshofen, a Prezesem Komitetu Organizacyjnego zawodów od 2018 jest Johann Pichler.

Głównym sponsorem 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni została polska marka odzieży sportowej 4F.

Wysokie temperatury utrudniały w ostatnich dniach przygotowanie obiektu na konkurs. Organizatorzy zapewniają jednak, że Turniej rozpocznie się bez opóźnień.

Kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie zaplanowano na 28 grudnia na godz. 16:30.  Rywalizacja na Schattenbergschanze rozpocznie się 29 grudnia o godz. 17:30.