Turniej Czterech Skoczni: rywalizacja przeniosła się do Innsbrucka [LISTA STARTOWA]

michael hayboeck

Pierwszy z austriackich konkursów Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się 4 stycznia na obiekcie Bergisel w InnsbruckuPozycji lidera klasyfikacji generalnej TCS będzie bronił Ryōyū Kobayashi.

Turniej Czterech Skoczni od początku rywalizacji przyciąga pod skocznie tysiące widzów. Konkurs w Oberstdorfie oglądało 25,5 tys. widzów, a noworoczne zmagania w Ga-Pa 21 tys. kibiców.

Zawody w Garmisch-Partenkirchen nie przyniosły zmian w TOP 3 klasyfikacji generalnej 68. Turnieju Czterech Skoczni. Na półmetku rywalizacji liderem wciąż jest Ryōyū Kobayashi, tuż za nim plasuje się Karl Geiger (6,3 pkt. straty), a podium uzupełnia Dawid Kubacki (8,5 pkt. straty).

Miejsca pozostałych reprezentantów Polski po 2 konkursach TCS:

7. Piotr Żyła

19. Kamil Stoch

29. Maciej Kot

30. Stefan Hula

Jakub Wolny wciąż nie jest sklasyfikowany. W Oberstdorfie został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon, a w Ga-Pa nie przebrnął kwalifikacji.

Drugi niemiecki konkurs wygrał Marius Lindvik, dla którego był to pierwszy triumf w zawodach Pucharu Świata w karierze.

Zobacz także: Polacy na TCS – nie tylko Małysz i Stoch

Po zawodach w Ga-Pa czas na austriacką część TCS. Innsbruck był organizatorem Zimowych Igrzysk Olimpijskich (1964 i 1976), Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 1933 i piłkarskiego Euro 2008.

Bergisel skonstruowano w 1927. Obiekt jest ważnym miejscem treningowym austriackich sportowców. Skocznię uważa się za symbol miasta. Wychowankami klubu SV Innsbruck Bergisel są m. in. Gregor Schlierenzauer, Manuel Fettner, czy Andreas Kofler.

Od 2015 rekordzistą skoczni jest Michael Hayböck, który oddał skok na odległość 138 m.

Zobacz też: Lista startowa kwalifikacji

Kwalifikacje do konkursu w Innsbrucku zaplanowano na 3 stycznia na godz. 14:00. Rywalizacja na obiekcie Bergisel rozpocznie się 4 stycznia o godz. 14:00.

na zdjęciu: rekordzista obiektu – Michael Hayboeck || Anna Nagel, www.skijumper.pl