Twoja skocznia, czyli obiekt, który postawisz… w ogródku!

Twoja skocznia

W Wiśle powstała Twoja skocznia, czyli obiekt który mogą użytkować najmłodsi zapaleńcy skoków narciarskich. Został zaprojektowany zgodnie z parametrami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. 

Prekursorami takiej inicjatywy byli Austriacy, Niemcy i Czesi. – Pomysł na skocznie narodził się rok temu. W wielu państwach można było zaobserwować, że działają małe mobilne skocznie. W Austrii, Niemczech i Czechach przy większości kompleksów stoją małe skocznie K3-K5 – zauważa Dawid Jurga, który podobną konstrukcję chciał zaprezentować w Polsce. – U nas brakuje tego typu obiektów. Mój projekt daje szanse każdemu chętnemu oddania skoku na profesjonalnej skoczni – dodaje inicjator.

Nowo powstała Twoja skocznia może być przeniesiona w dowolne miejsce, co pozwala dotrzeć do wszystkich zainteresowanych. – Skocznia została zbudowana w Pabianicach pod Łodzią, po czym została przetransportowana do Wisły, gdzie współpracuję z firmą Zimorodek, która obsługuje ją na miejscu. W Wiśle każdy może spróbować skoków. Chcemy ją promować, pozwoli sprzedawać konstrukcję w inne części Polski – tłumaczy Jurga.

Współzałożyciel sekcji skoków narciarskich w Łodzi od 11 lat jest skoczkiem amatorem, zaś z wykształcenia inżynierem. Doświadczenie i pasja do skoków pomogły zaprojektować skocznię zgodną z parametrami FIS. – Skocznia zaprojektowana zgodnie z parametrami FIS może służyć klubom sportowym. W realizacji zadania pomógł mój przyjaciel i konstruktor Jakub Zając, dr inż. Michał Gajdzicki z Politechniki Łodzkiej, jak również inż. Krzysztof Horecki, który projektował większość działających skoczni w Polsce.

Na obecnie skonstruowanym obiekcie możliwe są skoki w granice 5 metra. Chcąc spróbować swoich sił należy umówić się pod numerem telefonu604 488 061 lub 606 208 419. Drugą opcją jest kontakt mailowy na adres twoja.skocznia@gmail.com

Fot. Facebook, Twoja skocznia – skocznia dla każdego