Viktor Polasek: “Na portalach społecznościowych pojawiało się wiele kpin”

czech

Viktor Polasek jest obecnie jedną z największych nadziei czeskich skoków narciarskich. 21-letni zawodnik, w rozmowie z czech-ski.com, opowiedział o swojej formie, a także o zaletach nowego sprzętu. 

Viktor Polasek pojawi się na Inauguracji Pucharu Świata w Wiśle. Jak wyglądały jego przygotowania? – Byliśmy na trzech obozach treningowych, w tym dwa razy w Oberstdorfie. Myślę, że wszystko wypadło bardzo dobre. Nie mówię, że będziemy wygrywać konkursy, ale teraz czuję się przygotowany najlepiej od tych czterech lat, kiedy zawodowo skaczę. Jestem ciekaw, co się wydarzy w trakcie pierwszych konkursów – powiedział. 

Czech opowiedział także o tegorocznych zawodach Letniej Grand Prix w Rasnovie. – Pojechałem tam po najgorszym sezonie w Letnim Pucharze Kontynentalnym – przyznał.  Viktor nie radził sobie najlepiej. W konkursach rozgrywanych w Oslo i Czechach nie awansował do serii finałowych. – W Rasnovie od razu udało mi się skoczyć na siódme miejsce, ale niestety zostałem zdyskwalifikowany. Trzynaste miejsce drugiego dnia było również dobrym wynikiem. Gdyby udało się utrzymać takie skoki zimą, to byłoby to niesamowite. 

Dyskwalifikacje w skokach narciarskich stają się coraz powszechniejsze, a przepisy coraz bardziej rygorystyczne. Czy można temu zapobiegać? – Z pewnością można tego uniknąć. W naszym sporcie musimy jednak walczyć o każdy centymetr. Możemy rzeczywiście w pełni podporządkować się przepisom. Wówczas wyniki mogą nie być tak dobre, jak te osiągane kiedy ryzykujemy. W związku z tym, robimy wszystko aby skakać tak daleko, jak to możliwe i mieć najlepsze wyniki.

Dzięki nowemu trenerowi czeskich skoczków, Davidowi Jiroutkowi, zawodnicy otrzymali nowy sprzęt. Zdaniem Polaska, może to mieć pozytywny wpływ na nadchodzący sezon. – Myślę, że kaski, które otrzymaliśmy od firmy UVEX bardzo nam pomogły. Chyba najbardziej psychicznie, bo pojawiało się wiele kpin na portalach społecznościowych. Jest to, moim zdaniem, duży krok naprzód – powiedział. 

Viktor Polasek jest Mistrzem Świata Juniorów z 2017 roku oraz srebrnym medalistą Mistrzostw Czech na skoczni dużej. Wystąpił także na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu, gdzie ostatecznie zakończył rywalizację na 44. pozycji, zarówno na skoczni normalnej, jak i dużej. 

zdjęcie: Instagram
źródło: czech-ski.com