Viktor Polasek: “Jeździmy gdziekolwiek, by sprawdzić naszą formę”

Viktor Polasek

Viktor Polasek jest obecnym mistrzem Czech na skoczni normalnej. Tytuł wywalczył 30 czerwca 2019 roku, na kompleksie skoczni we Frenstacie.

Viktor Polasek wziął udział w zawodach inaugurujących LGP 2019. Zajął 8. miejsce w rywalizacji drużynowej oraz 18. w konkursie indywidualnym.

LGP w Wiśle to rzeczywiste rozpoczęcie sezonu letniego. Czujesz, że radzisz sobie lepiej niż minionej zimy?

Viktor Polasek: Nie powiedziałbym, że moje skoki są lepsze od tych, które oddawałem zimą. Mimo wszystko, mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z takiego rozpoczęcia lata. Pozytywnie nastawiam się do kolejnego konkursu.

Co obecnie przeszkadza Ci w Twoich skokach? Zmagasz się z jakimś szczególnym problemem?

Obecnie, nie potrafię przełożyć skoków z treningów, czy rywalizacji drużynowej na konkursy indywidualne. Nie jest to jednak bardzo duży problem. Dzięki temu, widzę w sobie pewien potencjał.

Jak współpracuje Ci się z Davidem Jiroutkiem? Uważasz, że to dobry trener dla czeskiej kadry?

Tak, konkursy pokazują, że z konkursu na konkurs drużyna staje się coraz silniejsza. Wykonuje dla nas dobrą pracę.

Jest coś szczególnego w metodach szkoleniowych trenera Jiroutka?

Nie sądzę. Trener Jiroutek pracuje w tym samym kierunku, co poprzedni szkoleniowcy. Nie widzę żadnych szczególnych różnic, kiedy porównuję go z innymi. Jak wiadomo, każdy ma słabe i mocne strony. Jestem jednak pewien, że zmierzamy z nim w dobrym kierunku.

W Czechach macie duże problemy ze skoczniami narciarskimi. Najlepiej widać to na przykładzie kompleksu w Harrachovie, który został zamknięty. Gdzie w takim razie przygotowujecie się do sezonu zimowego i letniego?

Tak, to duży problem. Głównie jeździmy na obozy do Polski i Niemiec. Czasami musimy pojechać gdziekolwiek jest to możliwe, by sprawdzić naszą obecną formę. Po prostu szukamy miejsc, gdzie możemy dobrze potrenować.

Jaki wpływ na Waszą ekipę ma obecnie Jakub Janda?

Można go nazwać bossem skoków narciarskich w Czechach. Jeśli tylko może, to przyjeżdża i nas wspiera. To bardzo dobrze dla drużyny, bo jak wiadomo, można go nazwać jednym z najlepszych.

Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia!

Viktor Polasek pojawi się na skoczni już jutro. Czech wystąpi w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego. Początek rywalizacji o 19:00.

fot. Viktor Polasek || Anna Nagel, www.skijumper.pl