Ville Larinto zakończył karierę

Ville Larinto

Przebudowy fińskich skoków ciąg dalszy. Tym razem, o zakończeniu kariery poinformował Ville Larinto – jeden z ostatnich Finów, stojących na podium pucharowych konkursów.

Doceniam podróż jaką przeżyłem, będąc profesjonalnym sportowcem. – powiedział Ville Larinto, informując o zakończeniu kariery. Fin wymienia dwa powody tego rozwoju sytuacji – powracająca kontuzja kolana i niesatysfakcjonujące wyniki. W ubiegłym sezonie, Ville Larinto nie zdobył pucharowych punktów. Rozwój kariery Fina zatrzymał się w 2011 roku. 1 stycznia na skoczni w Garmisch-Partenkirchen, na skutek upadku, zerwał przednie więzadła krzyżowe. Pauzował do lutego 2012 roku. Po powrocie do skakania, nie osiągnął już poziomu sprzed kontuzji.

Utrzymanie się u szczytu kariery nie było możliwe. Sport to coś, czemu bardzo wiele zawdzięczam. Zdobyłem doświadczenie, którego wielu nie posiada. Podjęcie decyzji o zakończeniu kariery to dla mnie smutna i gorzka chwila. – powiedział Fin, na łamach portalu yle.fi.

Ville Larinto zadebiutował w Pucharze Świata jako siedemnastolatek – 1 grudnia 2007 roku w Kuusamo. Dokładnie 29 dni później, w Oberstdorfie, zdobył swoje pierwsze w karierze punkty. Fin pięciokrotnie stawał na pucharowym podium. Zwyciężył raz – 1 grudnia 2010 roku, w ojczystym Kuopio. Najlepiej zaprezentował się w sezonie 2008/2009 – zakończył go na 15. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Zakończenie kariery przez Ville Larinto to kolejny etap przebudowy fińskich skoków narciarskich. Na początku maja, nowym trenerem kadry ogłoszony został Lauri Hakola. O odłożeniu nart na kołek po raz trzeci myśli również Janne Ahonen, który nie zmieścił się w składzie na najbliższy sezon.

źrodło: yle.fi