Vincent Descombes Sevoie: “Jeśli francuscy skoczkowie będą mnie potrzebować, przyjdę im z pomocą”

Vincent Descombes Sevoie

Kilka tygodni temu, dotychczasowy lider francuskiej kadry – Vincent Descombes Sevoie postanowił zakończyć karierę. Jak uzasadnia swoją decyzję?

1 czerwca 2018 roku, Francuski Związek Narciarski ogłosił kadry na najbliższy sezon. Nie znalazł się w niej Vincent Descombes Sevoie, który dzień później poinformował o zakończeniu kariery. W wywiadzie dla ledauphine.com, Francuz odniósł się do swojej decyzji.

Kiedy stwierdziłem, że czas przerwać karierę, kierowałem się kilkoma powodami. Najważniejszym z nich jest rodzina. Podsumowałem również swoje występy. Jestem z nich zadowolony, choć nie była ona perfekcyjna. […] Cieszę się, że jestem rekordzistą Francji w długości lotu. Zajmowałem również dobre pozycje na Mistrzostwach Świata i w zawodach pucharowych. Nie stałem na podium, choć czasami byłem tego bliski.

Vincent Descombes Sevoie, pytany o lata które najlepiej wspomina, odpowiada: Chyba najlepszym okresem w mojej karierze był rok 2012. Urodziła się wtedy moja córka Louison, a ja w jeden weekend potrafiłem dwukrotnie pobić rekord Francji. Szczęśliwy był też dla mnie 2017 rok. Kiedy dowiedziałem się, że moja żona rodzi w grudniu, ściskało mnie aż do jelit. Mimo to, że miałem wiele więcej szczęśliwych momentów, to te lata wspominam najmilej.

Na pytanie o to, co będzie robił po zakończeniu kariery, Vincent Descombes Sevoie odpowiada krótko: Chcę robić to, czego nie mogłem przez ostatnie lata. […] Nie sądzę, bym w nadchodzącym sezonie związał się ze sztabem trenerskim. Jeśli jednak nastąpi taka potrzeba i stworzą dla mnie odpowiednią pozycję, to przyjdę z pomocą.

źródło: www.ledauphine.com, fot: fis-ski.com