Vincent Descombes Sevoie zakończył karierę

Vincent Descombes Sevoie

Najbardziej doświadczony z francuskich skoczków, 34-letni Vincent Descombes Sevoie, ogłosił zakończenie kariery. Francuz podjął decyzję kilka dni temu, przed ogłoszeniem kadr na nadchodzący sezon.

Vincent Descombes Sevoie występował w Pucharze Świata od 2006 roku. Wziął udział w 188 konkursach. W 8 z nich, plasował się w pierwszej “10”. Francuz najlepiej prezentował się w sezonie 2016/2017 – zakończył go na 16. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W listopadzie 2016 roku zajął 5. lokatę podczas zawodów w Ruce. Był to jego najlepszy występ w karierze.

Jak czytamy na portalu www.ski-nordique.net, Vincent Descombes Sevoie nie potrafi już walczyć o najwyższe lokaty. – Aby rywalizować z najlepszymi skoczkami i najlepszymi drużynami na świecie, musisz dawać z siebie 200%. Dla kariery poświęciłem wiele i nie wiem, czy jestem gotowy na dalsze wyrzeczenia.

Mimo wszystko, Francuz pozytywnie ocenia swoje występy w Pucharze Świata. – Kiedy patrzę wstecz, na moją karierę, mogę powiedzieć, że odchodzę z poczuciem spełnienia.

 

Fot. fis-ski.com