Vojtěch Štursa: “W ostatnim sezonie się poprawiłem, ale nie jestem zadowolony”

Vojtěch Štursa

Vojtěch Štursa ciągle walczy o odbudowę formy. Ostatnie pucharowe punkty zdobył w sezonie 2017/2018 w Niżnym Tagile. Czech przyznaje, że jest obecnie na dobrej drodze.

Vojtěch Štursa nie występował w sezonie 2018/2019 w zawodach Pucharu Świata. W minionej edycji rozgrywek 18-krotnie odpadł w kwalifikacjach lub zakończył zmagania w pierwszej serii. Najlepszy wynik osiągnął w Zakopanem, gdzie był 34. W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego zapisał 78 punktów, które wywalczył podczas 4 startów.

Miniony sezon był zdecydowanie lepszy od poprzedniego, ale i tak nie jestem z niego zadowolony – skomentował występy Vojtěch Štursa. – Konieczna jest zmiana systemu treningowego. Musimy intensywniej trenować latem oraz więcej wspólnie, bo mamy świetną grupę – dodał Czech.

Jak doszło do poprawy formy? – Jestem starszy, powiedziałbym też bardziej rozsądny (śmiech). […] W zeszłym roku wygotowałem się mentalnie, ponieważ byłem zmuszony bezsensownie ćwiczyć z ciężarami, a potem nie miałem energii na zimę. Teraz mógłbym bardziej skoncentrować się na treningu, nawet jeśli nie byłby on w pełni poprawnie jakościowo – skomentował Vojtěch Štursa.

W poniedziałek wielkanocny czescy skoczkowie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużyna w składzie: Roman Koudelka, Viktor Polášek, Vojtěch Štursa, Filip Sakala, Čestmír Kožíšek i František Holík trenuje pod okiem nowego szkoleniowca. Został nim František Vaculik.